Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyV USA používá smartphone už 50 procent lidí

V USA používá smartphone už 50 procent lidí

Ve Spojených státech amerických používalo smartphone v únoru už takřka padesát procent lidí, vyplývá to z analýzy, kterou provedla agentura Nielsen. Vzhledem k trvalému růstu se dá navíc předpokládat, že dnes už  číslo s velkou pravděpodobností hranici padesáti procent překonalo.

Loni v červnu přitom používalo smartphone zhruba pouze čtyřicet procent lidí. V prosinci 2010 dokonce pouze třicet procent.

Za velkou louží je stále nejrozšířenější mobilní platformou Google Android. Momentálně ho najdete na čtyřiceti osmi procentech smartphonů. iPhone s iOS si pro sebe uzmul třicet dva procent trhu a Blackberry OS dvanáct procent. Jak dopadly jiné operační systémy, včetně Windows Phone 7, se zpráva nezmiňuje. U položky ?ostatní? najdeme sice hodnotu osm procent, ale dále nic konkrétního.

Za poslední tři měsíce se pak Android objevil na čtyřiceti osmi procentech prodaných smartphonů, iPhone si koupilo čtyřicet tři procent lidí. Kanadskou ostružinu pak pět procent.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře