Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyV pokrytí internetem LTE je Česká republika na špici

V pokrytí internetem LTE je Česká republika na špici

Podle asociace provozovatelů mobilních sítí tuzemští mobilní operátoři loni zvýšili pokrytí Česka signálem LTE o dva procentní body na 94 procent populace. Česká republika se tak drží na úrovni Německa a nechává za sebou vedle Itálie, Španělska a Francie také země s tradičně vysokým pokrytím, jako jsou Finsko, Irsko, nebo Velká Británie.

Zvyšující se pokrytí dokládá i rostoucí počet základnových stanic LTE vysílačů, který z necelých 8000 na konci roku loňského roku překročil na přelomu dubna a května letošního roku 10 000. Reálné rychlosti mobilního připojení se běžně pohybují mezi 20 a 30 Mbit/s.

I přes rostoucí pokrývání využívá vysokou rychlost připojení ale jen přibližně čtvrtina majitelů mobilních telefonů. Operátoři získali frekvence pro LTE v aukci od ČTÚ za celkem 8,5 miliardy korun. V současnosti běží další aukce, ve které firmy přihazují na nevydražené frekvence.

LTE

Zdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře