Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyV nové Hondě Civic si budete moci vybrat z infotainment systému Android...

V nové Hondě Civic si budete moci vybrat z infotainment systému Android Auto a CarPlay

Japonská automobilka Honda představila nový model automobilu Civic. Ten je z pohledu milovníků mobilních technologií zajímavý hned dvěma věcmi. 

V první řadě jde o skutečnost, že se společně s nedávno představenou Hondou Accord jako jedno z vůbec prvních automobilů pyšní infotainment systémem Android Auto. Doposud automobilky používaly pouze upravenou verzi Androidu, nikoliv jeho automobilovou podobu.

V druhé řadě se potom jedná o možnost vybrat si mezi infotainment systémem Android Auto od Googlu nebo CarPlay od Applu podle toho, jaký používáte smartphone.

Jelikož je Honda Civic jedním z nejprodávanějších automobilů v USA, dá se očekávat, že tato skutečnost bude mít na automobilový průmysl velký dopad. Uživatelé by si nové systémy mohli rychle osvojit a napříště je již považovat za standard, bez kterého si automobil prostě nepořídí. Android Auto je navíc zcela nová a zatím neprobádaná platforma, jejíž možnosti by nám v následujících měsících mohli představit nadějní vývojáři. Bude velmi zajímavé sledovat další vývoj.

Jak se vám nová Honda Civic líbí?

16-civic1-701x234

Zdroj: Android Community

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře