Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyV Londýně se kradou především telefony iPhone od Apple

V Londýně se kradou především telefony iPhone od Apple

Krádeže mobilních telefonů jsou na denním pořádku a málokdo se s nimi ještě nesetkal. Například v Londýně dojde každý měsíc k odcizení až 7000 mobilních telefonů, z velké většiny se místní zloději zajímají o iPhony společnosti Apple, informoval server The Inquirer.

Vedení londýnské metropolitní policie proto přichází s preventivním projektem „Love your Phone“ (Miluj svůj telefon), který má lidi na praktiky zlodějů upozornit.

Lapkové využívají nepozornosti lidí v přeplněných nákupních centrech, hromadných dopravních prostředcích, v barech a hospodách, či na kulturních a sportovních akcích.

Do oblastí se zvýšenou aktivitou krádeží bude policie posílat více hlídek a pomocí informačních letáků bude obyvatelům připomínat, že existují jednoduchá opatření, která mohou zlodějům zkomplikovat život.

Kampaň zaměřená proti krádežím smartphonů bude spuštěna příští měsíc.

Londýnská policie reaguje na prohlášení starosty Borise Johnsona, který nedávno vyzval společnosti Apple, Nokii a Samsung, aby své zákazníky lépe informovaly o hrozbách, kterém mohou vést k odcizení mobilních zařízení.

cel

Zdroj: The Inquirer

Předchozí článek
Další článek
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře