Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyV EU se přes LTE připojuje jen 12 % uživatelů, v Americe...

V EU se přes LTE připojuje jen 12 % uživatelů, v Americe ho využívá až 3× více lidí

Společnost Global Web Index uveřejnila výsledky průzkumu, které prozrazují, že internet LTE nejvíce využívají lidé v Americe a některých asijských státech. Evropa v tomto směru naopak zaostává. 

Podle výzkumu Global Web Index, kterého se zúčastnilo 40 000 lidí ve věku 16 – 64 let, se přes LTE k internetu připojuje 16% dospělých majitelů smartphonů, přes 3G je to potom více jak 36%.

LTE sítě jsou nejpoužívanější v Severní Americe (36 % uživatelů) a dále v Jižní Koreji a Singapuru. V Evropě je to jen 12 % uživatelů, což je jen o 1 % více, nežli v Jižní Americe. Zajímavé je, že Evropu v používání LTE připojení předstihl i region Střední Východ a Afrika se 17 % uživatelů LTE.

Ačkoliv LTE v současné době není příliš rozšířené, odborníci předpovídají, že v blízké budoucnosti dojde k jeho rychlému rozšíření. LTE v mobilech začíná být standardem, takže se dostává ke stále většímu počtu zákazníků a to aniž by tuto funkci vyhledávali. Vedle toho se pak rozšiřují služby operátorů, kteří ve většině zemí navíc nabízejí stále výhodnější tarify.

A jak jste na tom s LTE vy? Patříte mezi to skrovné procento lidí, které ho v Evropě využívají? Dejte nám vědět v diskuzi!

9th-Jan-2015-16-using-4G-on-their-mobileZdroj: Global Web Index

 

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře