Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyV dubnu se začne prodávat nejrychlejší 1TB microSD karta na světě

V dubnu se začne prodávat nejrychlejší 1TB microSD karta na světě

Poptávka uživatelů po digitálním obsahu ve vysokém rozlišení roste. V rámci veletrhu  MWC, který se aktuálně koná ve španělské Barceloně, společnost Western Digital proto přestavila světově nejrychlejší paměťovou kartu UHS-I microSD s kapacitou 1 TB – model SanDisk Extreme UHS-I microSDXC.

Podle WD nová karta nabízí vysokou rychlost a kapacitu pro zachycení a přenos velkého objemu dat u fotografií a videa v UHD rozlišení u chytrých telefonů, dronů nebo akčních kamer.

Výrobce uvádí, že nový model dokáže data přenášet rychlostí až 160 MB/s – ve srovnání s běžnými UHS-I microSD kartami na trhu je tak o téměř polovinu rychlejší. Špičkové rychlosti má být dosaženo díky využití vlastní firemní technologie pro flash paměti Western Digital.

SanDisk Extreme UHS-I microSDXC spadá do třídy A2, je tedy ověřena pro použití s moderními aplikacemi. V obchodech bude v průběhu dubna dostupná v kapacitách 1 TB a 512 GB za cenu 449 dolarů (11 300 Kč), respektive 199 dolarů (4 500 Kč). 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře