Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyV Česku se začala prodávat kamerka Samsung Gear 360. Umožňuje pořizovat 360°...

V Česku se začala prodávat kamerka Samsung Gear 360. Umožňuje pořizovat 360° videa

Kamerka Samsung Gear 360 natočí úplně všechno okolo sebe a stojí necelých deset tisíc korun. Její výhodou je, že funguje i samostatně, ale nejlepší výsledky samozřejmě podává ve spojení se smartphonem.

Akční kamerky jsou hodně žádaným zbožím a Samsung teď na toto pole přichází se zajímavou novinkou. Model Gear 360, který ukázal vůbec poprvé na veletrhu MWC, je vybaven duálními objektivy s efektem rybího oka, přičemž oba mají patnáctimegapixelové snímače. Díky tomu kamera snímá své kompletní okolí a umožňuje vytvářet 360° videa (v rozlišení 3 840 × 1 920 px) a třicetimegapixelové statické snímky (7 776 × 3 888 px)

Gear 360 obsahuje několik tlačítek pro ovládání, malý displej zobrazující zvolený mód a také několik barevných diod, které ukazují, jaká čočka je zrovna aktivní. Kamera se samozřejmě umí propojit se smartphonem, rychlé spárování proběhne třeba za pomoci NFC. Telefon pak díky šikovné aplikaci poslouží k jednoduššímu a detailnějšímu ovládání.

3

Samsung udává, že Gear 360 splňuje certifikaci IP53, takže by jí nemělo uškodit třeba ani nahrávání ve sněhu a dešti, nicméně na podvodní záběry musíme zapomenout. Lehký, kompaktní design a kulatý tvar zase zaručuje dobrou manipulaci při natáčení na cestách i při indoorových aktivitách. Ve výbavě Gear 360 nechybí ani stativ a je kompatibilní také s širokým výběrem doplňků a stojanů na trhu.

Samsung Gear 360 je kompatibilní s vybranými smartphony Samsung včetně nejnovějších modelů S7 a S7 edge, S6 edge+, Note 5, S6 edge a S6. V České republice se prodává za doporučenou maloobchodní cenu 9 990 Kč včetně DPH.

1

2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře