Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyV Česku se začal prodávat očekávaný smartphone Samsung Galaxy S4 mini

V Česku se začal prodávat očekávaný smartphone Samsung Galaxy S4 mini

Tento týden začaly české obchody nabízet zmenšenou verzi smartphonu Galaxy S4. Výbava modelu s přídomkem mini je opět o trochu horší, ovšem mezigeneračně výrazně pokročila. Telefon také působí podstatně luxusnějším dojmem než předchůdce. Z oficiální distribuce jej seženete za 11 500 korun. Na výběr je černá a bílá varianta.

Galaxy S4 mini je jednou z očekávaných variant odvozených od top modelu S4.

Super AMOLED displej má úhlopříčku 4,3 palce a qHD rozlišení 960 × 540 pixelů. Někteří soupeři však umí za stejné peníze i HD rozlišení.

Telefon pohání dvoujádrový procesor Snapdragon 400 s taktem 1,7 GHz a k dispozici je 1,5 GB paměti RAM. Interní paměť má kapacitu 8 GB a lze ji rozšířit o microSD karty s kapacitou až 64 GB.

U modelu, který se prodává na našem trhu, najdete ve výbavě také podporu NFC a LTE. Fotoaparát nabízí rozlišení 8 megapixelů, což pro zachycení momentek bohatě dostačuje.

Samsung Galaxy S4 mini měří 125 × 61 × 8,9 mm a má hmotnost 107 gramů.

S4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře