Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyUž žádný neaktuální systém! Od února příštího roku každý telefon povinně dostane...

Už žádný neaktuální systém! Od února příštího roku každý telefon povinně dostane Android 10

Společnost Google chce, aby se nové verze operačního systému dostávaly na chytré telefony co nedříve. Zpřísnila tak podmínky pro výrobce smartphonů, kteří je budou muset do puntíku dodržovat, pokud pro svá nová zařízení budou chtít získat certifikaci.

Dosud byla situace taková, že výrobci mohli do svých telefonů instalovat starší verze systému Android a nikoli tu aktuální. Trh tak byl doslova zaplaven mobily se systémem, který měl nejlepší dny už dávno za sebou. Tomu však ale brzy odzvoní a od prvního února příštího roku se celá věc mnohem zjednoduší.

Každý smartphone uvedený od tohoto data bude totiž muset přijít na trh s Androidem 10 a žádným jinym. To je rozhodně dobrá zpráva pro zákazníky a profitovat z tohoto kroku bude samozřejmě i společnost Google, která pro nově vydané telefony bude moci jednodušeji připravovat včasné aktualizace zabezpečení.  

Po 31. lednu budou výrobci moci uvádět do prodeje telefony s Androidem 9.0 Pie pouze v případě, že certifikaci na software smartphone získal ještě před tímto termínem.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře