Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyÚspěch jako hrom! Sony prodalo přes 100 milionů kusů konzole PS4

Úspěch jako hrom! Sony prodalo přes 100 milionů kusů konzole PS4

Společnost Sony oznámila, že prodej herní konzole PlayStation 4 celosvětově dosáhl 100 milionu kusů. Magickou hranici populární herní systém prolomil za pět let a sedm měsíců.  Mezi letošním březnem a červnem se k zákazníkům dostalo 3,2 milionu kusů. Upozornil na to server The Verge.

Ke skvělému úspěchu se připojil i další milník: v posledním čtvrtletí hráči vůbec poprvé nakoupili více her digitálně než na fyzických nosičích. Ve prospěch digitální distribuce jich bylo 53 procent. Navzdory překonání stamilionové hranice ale prodeje PS4 slábnou. Není se moc čemu divit. Systém je na trhu už dlouho a hráči vyhlížejí nástupce PlayStation 5, který se představí příští rok na Vánoce.

Prozatím víme, že konzole bude postavena na technologii od AMD, tedy procesorech Ryzen s architekturou Zen 2 a grafické kartě Navi. Bleskurychlé nahrávací časy her pak zajistí výkonný SSD. Kromě toho PS5 nabídne také ray-tracing a hraní ve 4K rozlišení při obnovovací frekvenci 120 Hz. V rozlišení 8K bude možné konzumovat jen multimediální obsah, případně hrát nejjednodušší hry.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře