Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyÚspěch jako hrom! Huawei by letos mohl prodat 200 milionů smartphonů

Úspěch jako hrom! Huawei by letos mohl prodat 200 milionů smartphonů

Huawei je rok od roku ambicióznější a má k tomu oprávněný důvod. Jeho chytré telefony jsou špičkové a to i v nižších cenových segmentech. Firmě se velmi dobře daří v Evropě i na domácím čínském trhu, kde prodeje táhnou modely P20 Pro, Mate 20 Pro a Honor 10. I navzdory problémům ve Spojených státech podnik zažívá nejlepší rok své historie.

Důkazem je nedávné prohlášení zástupců Huawei, kteří na tiskové konferenci u příležitosti představení modelu nova 4 oznámili, že firma letos očekává překročení 200milionové hranice dodávek chytrých mobilních telefonů. Dle predikce má k dosažení významného milníku dojít přesně dnes, tedy 25. prosince. V loňském roce Huawei globálně dodal 153 milionů smartphonů.

Pro úplnost dodejme ještě jeden velmi zajímavý údaj, který dokazuje, jak moc se Huawei v posledních letech daří: v roce 2010 dodal čínský výrobce na trh pouhé 3 miliony telefonů.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře