Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůNovinkyUSA zařadily Huawei na černou listinu, firma nenakoupí americké součástky

USA zařadily Huawei na černou listinu, firma nenakoupí americké součástky

Ministerstvo obchodu ve Spojených státech zařadilo firmu Huawei na černou listinu. Dekret firmě výrazně zkomplikuje přístup k součástkám a komponentům nabízeným americkými podniky, což pravděpodobně způsobí, že podnik nebude moci prodávat některé své výrobky.

Příkaz podepsaný prezidentem Trumpem zakazuje prodej technologií nebo používání zařízení od čínské společnosti, protože představují „nepřijatelné riziko pro národní bezpečnost Spojených států nebo bezpečnost osob ve Spojených státech“. Děje se tak na pozadí obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou, kdy obě strany stále nedospěly k dohodě.

Huawei označil americké omezení za bezdůvodné a za porušení svých práv. V prohlášení podniku najdeme, že restrikce a omezení jejího podnikání v USA neudělají ze Spojených států bezpečnější nebo silnější zemi. Namísto toho omezení přinese jen horší a dražší alternativy v rozvoji 5G sítí a tak poškodí zájmy amerických společností a spotřebitelů.

Výrobce se nicméně chce s USA dohodnout na účinných opatřeních, které zaručí bezpečnost jeho produktů. Firma už dříve uvedla, že chce s vládami jednotlivých zemí uzavřít dohody „nešpiclování“.

Huawei je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě, v současnosti čelí kritice západu za svůj údajný vztah s čínskou vládou. Firma je v mnoha zemích světa podezřívána, že vláda v Pekingu využívá její produkty ke špionáži.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře