Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyAmeričané si ode dneška můžou koupit Google Glass

Američané si ode dneška můžou koupit Google Glass

Chytré brýle Google Glass si ode dneška může ve Spojených státech amerických koupit  každý. Po jednodenním prodeji tak dává Google možnost vyzkoušet svůj nejočekávanější produkt komukoliv. Za brýle zájemce zaplatí 1 500 amerických dolarů. O konečnou podobu ale ještě nejde.

Google spustil další fázi veřejného testování chytrých brýlí Google Glass a takzvanou Explorer verzi pustil do volného prodeje. Ta je určená nadšencům, kteří si chtějí novinku vyzkoušet co nejdříve a zároveň pomoci společnosti produkt dovést do finální podoby. Za 1 500 dolarů si je zájemci mohou objednat na oficiálním webu.  Uvedení modelu Google Glass pro koncové zákazníky zahraniční média očekávají do konce tohoto roku.

Poprvé Google rozdal zhruba 2 000 kusů Explorer verze chytrých brýlí v roce 2012 na konferenci Google I/O, následovala druhá, osmitisícová, vlna tentýž rok a jako poslední jednodenní prodej minulý měsíc. Zájem byl podle Googlu obrovský a skladové zásoby se vyprodaly dříve, než firma předpokládala. Dostupnost pro současné zájemce by však neměla být omezena.

Pomocí Google Glass, které jsou nejočekávanějším zařízením Googlu poslední doby, bude po propojení s telefonem možné posílat zprávy, pořizovat fotografie a videa, vyhledávat trasy pomocí GPS navigace nebo telefonovat. Brýle také budou připraveny pro aplikace třetích stran, už teď mohou majitelé zkoušet poznámkovník Evernote nebo sportovní asistenty.

glass

Zdroj: The Verge, Google Glass

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře