Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyZa urážku policisty na Facebooku dostal pokutu, podle soudu prý neoprávněně

Za urážku policisty na Facebooku dostal pokutu, podle soudu prý neoprávněně

Sociální sítě typu Facebook se stávají místem, kde udržujeme vztahy s rodinou, kamarády i známými, ale veřejně projevujeme také své názory. To se stalo osudným jednomu Čechovi, naštěstí pro něj jenom dočasně. 

Zmiňovaný občan ČR ve statusu na Facebooku nevybíravými slovy vyjádřil svou nespokojenost s poručíkem, který řešil jeho trestní případ. Tato skutečnost se donesla k policii, která mu za to vyměřila pokutu v hodnotě 10 000 korun. Podle slovenského serveru Medialne muž totiž „snižoval autoritu policejního orgánu, ohrožoval důvěru v jeho činnost a snižoval vážnost a důstojnost jeho funkce“.

S pokutou, která vyplynula z jeho Facebookového statusu, muž nesouhlasil a tak se proti ní odvolal. Jeho první odvolání směřovalo na Obvodní soud pro Prahu 9, kde se mu dostalo jenom snížení pokuty na 5 000 korun, s dalším odvoláním se proto obrátil rovnou na Ústavní soud ČR, který mu dal za pravdu v celém rozsahu. Muž přitom argumentoval tím, že policie neoprávněně kontrolovala komunikaci dvou uživatelů sociální sítě a tím porušila jejich právo na soukromí. Co si o tom myslíte? Na jakou stranu byste se přiklonili vy?

like_660

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

3 KOMENTÁŘE

    • Když už si člověk nemůže zanadávat ani na FB, tak to už je moc. Smutné, že se musel dvakrát odvolat.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře