Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyUnikátní selfíčko. Astronaut se vyfotil při výstupu mimo ISS

Unikátní selfíčko. Astronaut se vyfotil při výstupu mimo ISS

Astronaut Evropské vesmírné agentury Timothy Peake zveřejnil na twitteru z pobytu vně Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) selfie. Na fotce je v odrazu hledí jeho helmy vidět nejen speciální fotoaparát, ale i jeho americký kolega Tim Kopra.

„Vzrušující vesmírná procházka se navždy vryla do mé paměti – hodně neuvěřitelný pocit,“ napsal na twitteru první Brit, který vystoupil do volného kosmu. „Mnoho díků pozemnímu týmu, který to umožnil a který nás udržel venku v bezpečí. Válíte, chlapci!“ dodal v dalším tweetu.

Páteční pracovní směna mimo orbitální komplex měla původně trvat 6,5 hodiny, kvůli problému s možnou netěsností Koprova skafandru ale letové středisko misi ukončilo o dvě hodiny dříve.

Astronauti však splnili hlavní úkol, kterým byla výměna vadného regulátoru napětí, a jak dokazuje povedený autoportrét, našli si i chvilku na zábavu.

CYyn4pTU0AAClJj

Zdroj: ČTK Tyden

 

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře