Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyUmeox W268: smartwatchky pro děti, brali byste je?

Umeox W268: smartwatchky pro děti, brali byste je?

Výrobci chytrých telefonů, tabletů a wearables tu a tam vytvoří unikátní zařízení, skrze které cílí na nejmladší cílovou skupinu, respektive na peněženky jejich rodičů. Jedním z takových jsou i zvláštní hodinky Umeox W268, díky kterým budete mít neustálou kontrolu nad tím, kde se vaše dítko nachází. Taktéž se s ním můžete pomocí hodinek kdykoliv spojit, a ono zase s vámi.

Že jsou hodinky konstruované pro ty nejmenší, není těžké poznat na první pohled. Poněkud baculaté tělo s pestrými barvami je doplněno o roztomilé obrázky. Výrobce se navíc pyšní tím, že byly použity prvotřídní materiály a hodinky nic nevyzařují. Ne jedno dítě by ztropilo v obchodě hysterickou scénu, že tyto hodinky prostě nutně chce. Neděste se, u nás se naštěstí asi běžně na pultech neobjeví.

1451541738782043

Hodinky lze objednat z eshopu Gearbest.com, kde je pořídíte za cenu 52,97 dolaru, což je zhruba 1600 Kč včetně DPH. K dostání jsou v černé, oranžové, růžové a modré barvě. Přední část navíc doplňují obrázky v podobě drsného klučiny, barevných ptáčků, roztomilé žirafy či malého… čehosi? Schválně, tipnete si, které zvířátko zdobí modré hodinky?

Za poměrně vysokou cenu zakoupíte komunikátor, se kterým se lze spojit pomocí vložené SIM karty. Paměť o velikosti 20 kontaktů je dostačující. Aby dítko nepřišlo do kontaktu s cizími lidmi, nedá se na hodinky z neznámého čísla dovolat. Hodinky také odesílají informaci o aktuální poloze díky GPS a dual mode LBS. Tyto informace se ukládají na zabezpečený cloud, do kterého má přístup pouze rodič skrze správcovskou aplikaci ve svém telefonu. 600 mAh vestavěný akumulátor slibuje dostatek šťávy pro nonstop provoz po dobu 3-5dnů.

V případě nebezpeční umí hodinky po delším stisknutí nouzového tlačítka zaslat upozornění na telefonní čísla rodičů, že se něco děje. Díky těmto hodinkám zkrátka můžete v klidu vypustit své ratolesti do nebezpečné džungle, pardon, dnešního světa. Pokud chcete mít 100% jistotu bezpečí svého dítěte, před odchodem ho raději zabalte do bublinkové fólie.

1451541734720493

Co na hodinky Umeox W268 říkáte? Má podle vás podobná technika význam a ihned objednáváte pro každé dítě jedny, nebo se jedná o marketingovou zbytečnost?

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře