Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyÚchvatné fotografie nyní v dosahu konečků prstů, Sony vydalo novou verzi aplikace...

Úchvatné fotografie nyní v dosahu konečků prstů, Sony vydalo novou verzi aplikace PlayMemories Mobile

Propojení na jeden dotek přes technologii NFC mezi chytrým telefonem a fotoaparátem ve stylu objektivu je nyní rychlejší než kdykoliv předtím – a ještě rychlejší, když máte smartphone řady Xperia. Pak už stačí jen pořídit snímek, prohlédnout si ho a můžete ho rovnou sdílet.

Rozhraní aplikace PlayMemories Mobile dostalo nový kabát pro ještě více komfortu při ovládání jednou rukou. V aplikaci přibyla nová funkce ovládání spouště dotekem, takže fotografování fotoaparátem QX připojeným jako objektiv k chytrému telefonu je nyní ještě snadnější.

Nové pokročilé funkce pak vytváří dojem, že máte v ruce kvalitní plnohodnotný fotoaparát – ne, že jen „fotíte telefonem“. To, že výkonná automatická funkce ostření fotoaparátu QX „zaměřila cíl“ vám napoví ostřící rámečky na displeji. Této funkci neunikne ani více obličejů na skupinovém snímku. Další funkce dosud vyhrazená jen fotoaparátům s profesionálními ambicemi je mřížka, která pomáhá udržet rovné linie v kompozici snímku, aby vás nepřekvapil například nechtěný šikmý horizont.

Screenshot_2014-09-04-11-43-08

S novým zrcadlovým režimem Mirror jsou skupinové selfies ještě jednodušší – na snímek fotografovaný z natažené ruky se vejde i více lidí. Fotoaparát také podporuje GPS, automaticky přidává k fotografiím pořízeným novým fotoaparátem QX1 ve stylu objektivu data o místě.

Aplikace PlayMemories Mobile v5.0 pro iOS a Android je nyní ke stažení zdarma.

[appbox googleplay com.sony.playmemories.mobile]

[appbox appstore id489191124]

Screenshot_2014-09-04-11-42-07

Screenshot_2014-09-04-11-42-57

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře