Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeTy nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #8

Ty nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #8

V dnešním, již osmém díle těch nejlepších návykovek, se podíváme na nový Tetris Blitz, který nám zaručeně dokáže rozproudit adrenalin v žilách. A aby toho adrenalinu nebylo málo, posvítíme si i na jednu hru inspirovanou filmem. Na závěr se mrkneme na akční titul týdne podle App Store.

Tetris Blitz  7/10

Tetris patří mezi jednu z nejznámějších her na světě. Originál vydaný před desítkami let se jistě od těch novodobých, alespoň co se designu týče, trochu odlišuje, ale princip zůstává po celou dobu stejný. Jistě nemusím připomínat, že úkolem je skládat přicházející kousky do řady tak, aby vznikl celý pás, který poté zmizí. Hra končí, jakmile se nám nedaří vytvářet pásy a dostaneme se až k vrcholu herního pole. Ale to jistě znáte.

V tomto roce se studio EA rozhodlo legendu zvanou Tetris trochu osvěžit a přišlo s podtitulem Blitz. A v čem vůbec je hra odlišná? Hned po spuštění hry zjistíme, že máme k dispozici pouze dvě minuty. Tyto dvě minuty musíme maximálně využít pro nasbírání co nejvíce bodů. A aby toho nebylo málo, naše herní pole už je z půlky plné kostiček, takže se musíme opravdu začít snažit. Hra nabízí klasické varianty obrazců, které již důvěrně známe. Blitz nám dokonce ukazuje i nejlepší možnost kam obrazec vložit. Samozřejmostí zůstalo i otáčení všech geometrických obrazců. To má ikonku vlevo uprostřed a po jeho stisknutí se otočí i všechny možnosti vložení. Ale Tetris Blitz má pro nás ještě další překvapení.  K dispozici máme jakési bonusy. Jsou to například lasery, zemětřesení, magnet nebo zpomalení času. Všechny tyto vymoženosti si musíme koupit za vydělané peníze z předchozího kola.

A kdo by měl málo, může si tyto bonusy přikoupit v mikrotransakcích. Hra je k dispozici zdarma, díky tomu se ve hře objevují cílené reklamy na další aplikace a produkty. Závěrem musím říct, že hra nabízí velmi příjemné osvěžení staré legendy. Navíc krátká herní doba nám dokáže vyplnit například čas strávený ve frontě v nákupním centru. Hra je k dispozici pro iOS zařízení i Andorid.

iOS|Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/tetris blitz/“/]

Fast and Furious 6: The Game  7/10

Očekávaný šestý díl série Rychle a zběsile vtrhl do kin i na mobilní zařízení. Na film sice budeme muset do kina, ale hru si budeme moci zahrát zdarma už teď. Pokud jste fanoušci série, tak krátký tutoriál vás okamžitě vtáhne do hry. Pokud nejste obeznámeni s okolnostmi děje, hru si nemůsíte užít naplno. Hned v prvním úvodním závodu rychle zjistíme, že Fast and Furious je zčásti inspirováno hrou CSR Racing. To znamená, že se nejedná o klasické závody, kde šlápneme na plyn a budeme zběsile točit volantem. My se spíše budeme soustředit na skvělé načasování. A to od rychlého nastartování, přes správné zařazení rychlosti až po včasné vjetí do zatáčky.

Někoho tento způsob hraní může nudit, ale spíše se najde hodně fanoušků tohoto nového inovativního způsobu ovládání. Hra nás provází postupně různými závody, během kterých potkáváme různé postavy z filmů. A cíl zůstává jasný. Stát se tím nejlepším jezdcem ve městě. Město je rozděleno na čtyři části, do kterých se postupně dostaneme. V průběhu závodů sbíráme body a mince, za které si můžeme koupit nové díly na auto nebo auto zcela nové. A na výběr máme hezkou řádku těch nejlepších značek, ovšem začátku nám byla přidělena Honda Civic.

Pro začátek sice nic moc, ale nějak se odrazit ode dna musíme. Jako další nás čeká například BMW a to od nejnižší modelové řady až po tu nejvyšší a nejdražší. Nezklame ani Ford Mustang, Dodge Viper nebo Challenger. Díky hezké grafice auta opravdu vypadají báječně. Bohužel daň za krásu je dána poměrně velkou náročností hry a podle ohlasů uživatelů hra často padá a i já to mohu potvrdit. Bohužel pokud pokud někomu z vás hra spadne během závodu, odečte se vám i jeden palivový lístek, což je celkem nepříjemné, pokud jste za něj platili. A nyní se dostáváme k tomu, že opravdu nic není zadarmo, a to platí i u Fast and Furious.

Za každý uskutečněný závod se nám strhne zmíněný jeden palivový lístek. Pokud je všechny spotřebujeme, tak budeme moct závodit až po určité době. A pokud nechceme čekat, můžeme si lístky dokoupit a ceny začínají od ?2,69 za 30 lístků, což je trochu moc. Co se týče hudebního a zvukového doprovodu, tak je na skvělé úrovni a zaslouží pochvalu. Dialogy působí věrně a jsou precizně nahrané. Animace ve hře jsou samy o sobě hezky zpracované, ale neškodilo by, kdyby se opakovaly pouze jednou.

Například v každém závodě se objeví zpomalená animace, která upozorní na to, že se blíží zatáčka a je potřeba začít driftovat. Závěrem musím říct, že jako fanouška série mě hra potěšila. Díky autům, hercům i skvělému prostředí jsem měl na chvíli pocit, že místo Vin Diesela sedím v autě já. Takže doporučuji stáhnout. Hra je k dispozici pro iOS a Android.

iOS|Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/fast and furious/“/]

Combo Crew 9/10

Combo Crew je jednoduchá bojová hra, ve které bojujeme v místnosti proti zvyšujícímu se počtu nepřátel. Hned ze začátku musím říct, že hra na první pohled upoutá svým grafickým zpracováním, protože trochu připomíná japonské animované seriály typu Naruto. Podle mého názoru to ke hře vcelku sedí. Začínáme takovým malým tréninkem, který je rozdělený na několik kol. V každém kole se dozvíme, jak ovládat našeho bojovníka. To znamená, že zjistíme, jak se bránit a hlavně jak útočit a jak se pohybovat v ?ringu?.

Naším úkolem je se dostat do věže, kde sídlí boss. A jelikož hra obsahuje mnoho desítek kol, nebude to jen tak. Každým kolem se nám odemykají nové útoky, nebo chcete-li komba. Za jejich využití poté získáme další body a tak pokračujeme dál a dál. Každé kolo se můžeme vybavit až čtyřmi útočnými komby, které si můžeme i sami nadefinovat. Všechny další vymoženosti si nakupujeme za peníze, které vyděláme během jednotlivých bojů. Jistě teď čekáte, že další vychytávky si budete muset koupit v mikrotransakcích. Ale omyl, za cenu ?1,79 euro máte celou hru a už žádné peníze nemusíte do hry investovat.

Takže vás hra nutí pořádně hrát a nic vám neulehčí. Abych řekl pravdu, tak se s takovouto hrou setkávám opravdu po hodně dlouhé době. Na druhou stranu, některá kola vyžadují opravdu hodně tréninku, než budete schopni protivníky porazit. Což je dobře. Combo Crew totiž nedokáže nudit a navíc je k dispozici pro iOS i Android za stejnou cenu.

iOS|Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/combo crew/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře