Středa, 15 května, 2024
DomůRecenzeTy nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #7

Ty nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #7

Dnešní díl návykových her přichází s mimořádným obsahem, protože zde máme několik dlouho očekávaných kousků, které se hned po vydání zařadily do první desítky nejstahovanějších her. Řeč bude o legendárních Cut the Rope s podtitulem Time Travel. Dále se podíváme na novou hru od tvůrců Fruit Ninja a to Fish out of the Water. A jako poslední si zahrajeme na zachránce naší planety v 247 Missiles.

Cut the Rope: Time Travel  9/10

Legendární hra se zelenými tvory a lízátky je zpět.  Opět se můžeme těšit na mnoho hodin usilovného přemýšlení, jak to lízátko dostat do cíle, což je v tomto případě pusa našeho roztomilého zeleného. Time Travel neboli cestování časem nás zavede do mnoha zajímavých období naší historie. Ze začátku se podíváme do středověku, kde začíná naše pouť. Poté následuje renesance, starověký egypt a mnoho dalších. Každé období obsahuje 15 levelů. Pokud se s nimi vypořádáme, postupujeme dále. U každého období můžeme vzhlédnout krátké animované video, které nám připomene, jak jsme se tam vlastně dostali a definuje dobu ve které se nacházíme.

Animace jsou opravdu hezky zpracované a hru obohacují a zpříjemňují. Na úplném konci, kdy budeme zoufat, že jsme Cut the Rope zase dohráli, je doložka, že další období budou brzy následovat. To znamená jediné. Time Travel jen tak brzo nedohrajeme. Pro nové hráče pouze připomenu o co ve hře jde. Naším cílem je nakrmit zeleného tvorečka lízátkem, které zpravidla visí na provázku. V daný moment musíme provázek přestřihnout a lízátko spadne přímo do pusy našemu zelenému tvorovi. Samozřejmě, že jednotlivé levely budou těžší a těžší, takže se musíme vypořádat například s bublinami, které lízátko táhnou nahoru a náš jedlík marně čeká dole.

Dále musí být ostražití na ostny, které můžou lízátko zničit. Postupně se začnou všechny tyto a mnohé další elementy kombinovat a bude jen záležet na naší preciznosti a vypočítavosti, abychom lízátko dostali tam kam patří. Pokud nám některý z levelů nepůjde, můžeme využít blesk, který nám ho pomůže úspěšně zvládnout. Tyto možnosti jsou samozřejmě omezené a můžeme si je dokoupit. Ceny začínají na ?1,79. Hrou nás provází hezká melodická hudba, která hned neomrzí.

Dále Time Travel disponuje ukládáním na cloud, takže ve všech zařízeních budeme mít po synchronizaci stejný herní postup. Ve hře se vyskytuje i originální reklama na další díly Cut the Rope. Vlevo nahoře je přívěšek na šňůrce. Stačí za něj pouze zatáhnout.

Herní studio Zeptolab nastavuje laťku opět vysoko a přináší titul, která vydrží na desítky hodin hraní. Nemohu říct, že by Cut the Rope: Time Travel bylo úplně stejné jako předchozí díly, ale inovací by se jistě dalo udělat o něco více. Tento zaběhlý model sice dobře funguje, ale nebude to na furt. Navíc hra je zvlášť pro mobily a tablety, takže za úplně stejnou hru zaplatíme na tablet bezmála tři krát více.

iOS (iPhone) (iPad) |Android

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/time travel/“/]

Fish Out Of Water  8/10

Halfbrick opět přišel s originální hrou z mořského prostředí. Tentokrát se podíváme na závody rybiček. Klasické závody ale rozhodně nečekejte. Po spuštění hry nás přivítá krab, který přiběhne na obrazovku a začne vysvětlovat, o co ve hře jde a jaké jsou naše úkoly. A začne pěkně od začátku. V akváriu máme několik druhů rybiček. Ty se liší svojí velikostí barvou a hlavně dovednostmi. Každá rybička je vycvičená na jiný druh disciplíny. Například s červenou rybičkou soutěžíme o největší vzdálenost. S fialovým delfínem soutěžíme o krásné šipky do vody a ven. K dispozici máme šest rybiček.

V každém kole si vybereme tři a s těmi se snažíme, co nejlépe předvést. Rybičku z vody vytáhneme pohybem prstu nahoru a pohybem doprava ji pošleme soutěžit na hladinu. Během závodu sbíráme Boost, který naši rybu zrychlí, a tím dosáhneme lepšího výsledku. Na konci každého kola nastoupí porota v podobě krabů a zhodnotí naše pokusy. Každý krab upřednostňuje na našem pokusu něco jiného, ale to vypozorujete až časem.

Naším cílem je co nejvíce zalíbit se porotě a získat co nejvyšší známku. Během hry plníme i další úkoly nebo spíše milníky, které postupně plníme a tím postupujeme do dalšího levelu. Po splnění levelu si můžeme vylosovat jednu z odměn, které nám pomohou dosáhnout vyššího skóre. Na každé kolo má vliv i počasí, které není statické, ale pravidelně se mění. Graficky je hra je dobré úrovni a projevují se v ní prvky studia Halfbrick. Co se týče zvukové stránky, tak tu musím také pochválit. Zvuky vody jsou opravdu reálné, až jsem měl pocit, že jsem někde blízko moře. K dispozici jsou i zajímavé mikrotransakce, jedna nám například umožní změnit si jméno do jiných barev.

Tato vlastnost by měla být spíše přímo ve hře a ne jako položka, která se dá dokoupit, protože stojí přesně tolik, co celá hra a to ?0,89. Dále si můžeme dokoupit krystaly, kde cena začíná na ?4,49. Hra umožňuje i připojení na Facebook, kde můžeme poté soutěžit mezi svými kamarády.

Fish Out of water je velmi příjemná oddechovka, která nám dokáže zpříjemnit naše volné chvíle.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/fish out of water/“/]

247 Missiles 7/10

Poslední hru můžeme zařadit do bojové, jelikož zde půjde o rakety, které budou bez přestání bombardovat naše města a naším cílem je tomu zabránit. Navíc jedna raketa dokáže zničit celé město, takže se musíme mít obzvlášť na pozoru. Na obranu máme k dispozici letadlovou loď a ponorku, které disponují protiraketovými střelami. Ty aktivujeme dotykem prstu na obrazovku. Ale tak jednoduché to nebude.

Jelikož střela letí, musíme odhadnout průsečík, kde srazí s nepřátelským projektilem. Pokud vše zvládneme, postupujeme do dalších kol, které jsou obtížnější a obtížnější. K dispozici máme i krásně zpracovaný videonávod, který nám vše vysvětlí. Pokud bychom se báli ostré hry, můžeme začít tréninkem. Pokud by nás klasická hra nebavila, můžeme si zahrát i bonusovou, která má nejsilnější protivníky.

Pokud se nám podaří trefit více střel najednou, hra nás odmění zlatými mincemi, za které si můžeme vylepšit naši obrannou armádu. Grafika hry patří spíše mezi ty průměrnější. Zvuková stránka hry se taky nedá hodnotit moc kladně, ale pokud by vás otravovala, můžete ji vypnout.

247 Missiles patří mezi jednoduché hry, které vás rychle dokáží vtáhnout do děje, a proto ji vřele všem doporučuji.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/247 missiless/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře