Pondělí, 13 května, 2024
DomůRecenzeTy nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #6

Ty nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #6

Po čase je zde opět další díl oblíbených návykovek, které vám pomáhají překonat nudné chvíle každodenního života. V dnešním díle se podíváme na žánrově odlišné hry. A můžu prozradit, že poslední hra bude přímo z našich luhů a hájů, protože do App Storu se prodralo nové české studio Hammerware.

Badland  9/10

Badland je jednoduchá, atmosférická, akční adventura, podobná známé hře Limbo. Tou se jistě inspirovali i autoři této hry. V Limbu jsme ovládali malého človíčka, zde budeme ovládat nespecifikovatelný druh živočicha, který přebývá v lese. Ten je plný nástrah, které budeme muset překonat. Hra bude stále více apelovat na naší logickou část myšlení.

Během naší pouti narazíme na různé prvky, které budeme muset správně použít, abychom level úspěšně dokončili. Jako jeden z prvních je zmenšování, které nám umožní projít zužujícím se otvorem. Opakem je zvětšování, které znatelně pocítíme, protože náš živočich ztěžkne a budeme se muset hodně snažit, abychom s ním dokázali přejít přes překážku. Musíme s těmito prvky naložit velmi obezřetně, protože není úkol naší hry posbírat všechno a pak se divit, jak to, že se nemůžeme protáhnout úzkou dírou.

Kromě těchto dvou věcí jsou zde i rozmnožovací prvky, kde najednou budeme ovládat bezmála dvacet potvor a naším úkolem bude cíle aspoň jednu, což někdy bude oříšek. Cestou totiž můžeme potkat velmi ostré nože, ozubené kola, které náš počet znatelně zredukují. Samozřejmě tohle není všechno a postupem času nás čekají další a zajímavější věci, ale ty poznáte sami.

Ovládání hry je velmi jednoduché, protože si vystačíme pouze s jedním prstem. Tím ovládáme našeho živočicha. Snažíme se s ním projít přes všechny nástrahy, které nám hra klade do cesty. Hra končí, až se ocitneme mimo obrazovku.

Musím pochválit zvukovou stránku hry, která vytváří dokonalou kulisu. Taky doporučuji ke hraní sluchátka, protože ty ještě zážitek umocňují.

Hra obsahuje dokonce i multiplayer, který je pro čtyři hráče. Ten, který se jako poslední udrží na obrazovce, vyhrává. Je to zcela jistě další obohacení hry.

Badland je velmi podařená adventura, která se přesně hodí do našeho seriálu návykovek. Díky tomu, že obsahuje přes sto levelů, nás jen tak neomrzí. Sice musím uznat, že začátek hry akční hru moc nepřipomíná, ale pak to opravdu stojí za to a Badland si Vás velmi rychle získá. Autoři své hře hodně věří, protože ji ocenili ?3,59, (iPhone i iPad), což je celkem vysoká částka a možná může někoho odradit. Úplným závěrem musím říct, že hra získala ocenění za nejlepší projekt roku 2012 v Evropě.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Badland/“/]

Smash The Office  7/10

Jak již nám dokáže prozradit název, úkolem této hry je rozmlátit úplně všechno, co nám přijde pod ruku. Shodou okolností se ocitáme v kanceláři, kde v rukou držíme golfovou hůl. Můžeme se dohadovat, proč náš herní hrdina má právě velký záchvat vzteku. Začátkem hry nás provede tutoriál rozdělený na pět částí. V každé nám ukáže, jak získat, co nejvíce bodů. A poté se pouštíme do ostrého hraní-mlácení. Ovládání hry je taky velmi jednoduché. Vlevo máme kříž, kterým ovládáme směr našeho vztekajícího se hrdiny a vpravo máme tlačítko pro úder.

A máme přesně jednu minutu na to, abychom toho rozbili, co nejvíce. K dispozici máme klasické vybavení kanceláře. Můžeme si tedy praštit do židlí, stolů, počítačů, kopírek, faxů a do mnoho dalšího. Pokud jsme už vše v kanceláři zničili, můžeme rozbít dveře a tím se dostaneme do další kanceláře a můžeme pokračovat vesele dál. Jak jsem zmínil na začátku, našim úkolem je nahrát co nejvíce bodů. K tomu nám dopomáhají různé komba, který získáme například rozbitím tří počítačů po sobě.

Poté získáme kombo, kde ze sebe uděláme doslova vrtuli a pouze se pohybujeme a dokonale rozbíjíme vše kolem sebe. Máme sice minutu na to, abychom toho, co nejvíce zničili, ale opět můžeme narazit na bonusy, jakou je zmrazení času, které naše mlácení ještě o něco prodlouží.

Hra nabízí i různé vylepšování, které si můžeme dokoupit za mince, na které narazíme během ničení. Jsme potom mrštnější a silnější takže toho dokážeme zničit více. Mince lze dokoupit i v mikrotransakcích. Závěrem musím říct, že hra má sice průměrnou grafiku, ale jako odreagování poslouží dokonale. Možná zamrzí chudší menu a možná by neuškodilo ani více možností vylepšování.

Smash the Office je k dispozici pro iOS za ?0,89 (iPhone i iPad)

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Smash the Office/“/]

Dobří hospodáři  6/10

Dobří hospodáři je česká hra od studia Hammerware s.r.o. Tato hra je trochu inspirovaná oblíbenou hrou Farm Frenzy. Dobří hospodáři život na farmě o něco více rozšiřují. Na začátek musím říct, že hra je v češtině a to včetně dialogů, takže je dobrá pro ty co mají občas s angličtinou problém. Hra začíná před hospodářstvím babky a dědka, která tak autoři přímo nazvali. Manuál nás naučí, jak se správně starat o pole, jak zasadit a poté sklidit úrodu. Protože naši hospodáři pracují celý den na poli, tak musíme dbát o to, aby nebyli hladoví.

Každý hospodář má svoje oblíbené jídlo, a pokud mu jej naservírujeme tak nás odmění spokojenými smajlíky. Ti se pak projeví i na jeho práci. Na práci na poli máme přesně jeden den a poté jdou hospodáři spát. Hru můžeme vypnout, ale i přesto nás push oznámení upozorní, že už je ráno a hospodáři jsou připraveni opět začít pracovat. Naše farma se postupně rozšiřuje o další obyvatele. Základ je vždy stejný. Musíme odklidit zaneřáděné pole, upravit zasadit a sklidit. Mezitím musíme objednávat suroviny, například na obědy a také prodávat sklizené suroviny, abychom získali peníze a mohli své hospodářství dále rozšiřovat. Uprostřed obrazovky máme úkoly, které musíme splnit.

Ty se pravidelně mění a hra je stále zábavná. Začínáme u čtyř pozemků, ale během chvíle je můžeme rozšířit až na deset a to už chce pořádnou kontrolu, protože farmáři nedělají nic automaticky. Díky tomu nastává trošku problém v orientaci, protože pozemky jsou rozložené podélně, takže abychom mohli zadávat úkoly, musíme se neustále přesouvat tam a zpátky. Pokud máme opravdu velké hospodářství, tak nás to může začít celkem otravovat.

Dále je škoda, že je hra pouze v průměrně graficky zpracovaná. Podle mě na ni mohli autoři ještě zapracovat. Hranatá tráva už v této době není to pravé ořechové.

Závěrem musím říct, že hra Dobří hospodáři je velmi zábavná, navíc od českých autorů. K dispozici je zdarma na iOS zařízení.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/hospodi/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře