Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeTy nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #5

Ty nejlepší návykovky, které rychle zaženou nudu #5

Díky tomu, že se minulý týden objevilo v App Storu několik zajímavých her, čeká nás další pokračování našeho seriálu nejlepších návykovek.

V dnešním díle se podíváme jak těžké to může být, když se staneme upírem, dále se zaměříme na to, jak jednoduše chytit co nejvíce ryb a v poslední naší hře zjistíme, jestli bychom měli na to stát se navigátorem vlaků.

Le Vamp  8/10

Le Vamp je jedna z těch her, kterou můžeme nazvat nekonečnou. Její cíl je jediný. Pobavit a dosáhnout, co nejvyššího počtu bodů. Le Vamp zvládá oboje. Podle názvu jste jistě usoudili, že ve hře budou mít nějakou roli upíři. A máte pravdu. Konkrétně budeme hrát za upíra, který řádil v noci ve vesnici a nyní utíká před vesničany. Jeho osud je tedy v našich rukách.

Hra začíná krátkým animovaným úvodem, kde se dozvíme co a jak se událo. Po něm následuje krátký tutoriál. U tutoriálu bych se chvíli zdrželi, jelikož není udělaný zrovna nejlépe a chvíli trvá než pochopíme, co po nás hra chce. Až vše pochopíme a vyzkoušíme, tak můžeme vesele pokračovat v hraní. Jak jsem zmínil na začátku, hrajeme za utíkajícího upíra. A ten potřebuje sílu na útěk, kterou mu dodáváme pomocí krve z červených prasátek. Ty se vyskytují u cesty, kterou utíkáme a pomocí dotyku palce z nich vysajeme všechnu krev.

Ale kromě nahánění prasátek máme i další úkoly. Asi nejdůležitější je dávat pozor na různé příšery, které se skrývají v zemi nebo na cestě. Každá příšera má specifický tah, kterým ji zneškodníme a proto musíme v tutoriálu dávat dobrý pozor. Netrvá to dlouho a dostaneme se do toho. Kromě sbírání krve a zabíjení příšer musíme kácet stromy, aby náš upír mohl projít například přes potok.

Dále sbíráme mince, které poté můžeme využívat na různá vylepšení. Ve hře se objevuje mnoho překážek, které postupně zdoláváme a dostáváme se dál a dál. A jako překážka se může objevit i dýně, které se usmějí a naskáčou na sebe, a my musíme v rychlosti všechny ťuknutím odstranit. Během hry také plníme různé mise, které nám poté přidávají body. Líbí se mi, že je hra poměrně živá.

Máme plné ruce práce, aby náš upír měl dostatek krve, aby ho nesežrala nějaká příšera a do toho všeho ještě musíme sbírat zmiňované mince a kácet stromy. Oproti Tiny Wings, kde stačilo se správně zhoupnout, máme poměrně co dělat. Navíc autoři přišli s velmi roztomilou grafikou, takže můžete zapomenout na upíry typu Twilight a vychutnat si kresleného upíra, který na pohled působí opravdu neškodně.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/LeVamp/“/]

Ridiculous Fishing  8/10

Ridiculous Fishing je velmi originální bizarní hra. V hlavní roli je starý rybář, který chytá ryby na své malé dřevěné loďce. Způsob, jakým náš rybář vylepšil chytání ryb, je ojedinělý. Na začátku hry spustíme z loďky prut. Naším úkolem je dostat prut co nejníže a žádná ryba o něj nesmí zavadit. K tomu nám slouží ovládání pomocí akcelerometru. Až dostaneme prut na maximum nebo nějaká ryba se o něj zachytí dříve, tak musíme prut vytáhnout.

A nyní je naším úkolem na něj nachytat co nejvíce ryb. Opět stejným způsobem. Až prut s rybami vytáhneme, rybář vytáhne pistoli a ryby vyhodí nad hladinu a naším cílem je všechny postřílet. Takhle by se dal Ridiculous Fishing zhruba popsat. Za každou zabitou rybu získáme určitý obnos peněz. A samozřejmě každý druh je jinak ohodnocen. Ve hře je několik lokací. Začínáme na té nejjednodušší a až zde splníme všechny úkoly, jako je například chytit všechny druhy ryb, posouváme se na další lokaci. Za získané peníze si vylepšujeme vybavení.

A vylepšit si můžeme opravdu všechno. Od zbraní přes prut až po oblek, který dělá lepší dojem při ?prodávání? a my získáme více peněz. Co se týče zbraní, tak máme opravdu velký výběr. Kromě pistole, kterou vyfasujeme na začátku, máme k dispozici brokovnici, samopal a nebo dokonce bazuku.

Autoři zvolili nezvyklé grafické zpracování hry. Na rozdíl od klasické grafiky si zvolili kubistický styl. Ten se ke hře dokonale hodí a připomíná tituly ze starších herních konzolí.

Závěrem musím říct, že hře by neuškodilo více lokací, protože čtyři jsou opravdu málo. Možná se jich dočkáme časem dalších v aktualizacích.

iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Ridiculous Fishing/“/]

Train Conductor 2: USA  8/10

Poslední hra našeho seriálu je pro milovníky vlaků. Těch je mezi námi hodně, takže se do toho hned pustíme. V Train Conductoru dirigujeme vlakovou dopravu ve Spojených státech amerických. Na mapě máme několik lokací, do kterých se postupně podíváme. Začínáme v Nashvillu, kde si postupně osaháme základy hry. Train Conductor se řadí mezi hry, které se dají ovládat jedním prstem, takže s ním nebudeme mít žádný problém. Po krátkém úvodu uvidíme na obrazovce několik očíslovaných kolejí.

Na ty zprava i zleva najíždí vlakové soupravy a naším úkolem je dostat každý vlak na správnou kolej. Za něj poté získáme bod. Za špatně zařazený vlak žádný bod nezískáme. Samozřejmostí je, že se naše vlaky nesmí srazit. Čím více vlaků, správně navedeme, tím máme více bodů získáme. Každá mapa požaduje určitý počet odbavených vlaků. Až odbavíme určité číslo otevře se nám nová herní lokace. Ty jsou rozprostřené po celých Spojených státech a ze začátku se podíváme do Miami nebo do New Yorku. Každá herní lokace má svoje specifické prostředí. Může se stát, že místo vlaků budeme navigovat duchy, kteří se pohybuji okolo Las Vegas. Samozřejmě i zde platí, že čím novější mapa, tím se obtížněji zvládá.

Ovládání Train Conductoru je velmi jednoduché. Vlaky přijíždí sami a tahem je navedeme na správnou kolej. Může se stát, že máme moc vlaků na jedné koleji a nestíháme je všechny odbavit. Naštěstí je můžeme na určitou dobu zastavit a poté opět pokračovat. Autoři vsadili na moderní animovanou grafiku s hezkým zvukovým podtextem. I když je Train Conductor 2 o něco starší hra, stále má své kvality a jistě má co nabídnout i po delší době. Navíc autoři hru stále aktualizují, takže nás jen tak neomrzí.

iOS | Android | Android verze zdarma

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/train conductor 2/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře