Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeTwist Pilot. Tohle že vydala Zynga?! Hm...

Twist Pilot. Tohle že vydala Zynga?! Hm…

Zynga to má poslední dobou nahnuté. Z březnových 14 USD za akcii se dostali na 2 USD a proslýchá se, že spolu s vysycháním příjmů ze sociálních her se snaží zaměřit na mobilní trhy. Doufám, že jde o pokračující proces, protože Twist Pilot mě zrovna nadšením nenaplnil. Takovéto hry jim reputaci nevybudují ? a to i když je jenom vydávají. Svým designem se totiž Twist Pilot zcela liší od toho, co od hry vydané pod jménem Zynga pravděpodobně čekáte.

U her od Zyngy tak nějak očekávám poměrně velkou složitost, sociální prvky a vymakaný motivační systém. Ve Twist Pilotovi překvapivě nic takového není ? dokonce ještě překvapivěji v něm není ani možnost nic přikoupit, což je u Zyngy rovněž neobvyklé. Důvod, který vedl k tomu, že se tuhle hru rozhodli vydat, mi přijde nepochopitelný. Snad hodlají s výrobcem hry spolupracovat na větších věcech a tohle byl jenom pilotní projekt, který měl otestovat, jak to bude fungovat.

Hratelnost Twist Pilota je ultra jednoduchá. Váš hlavní hrdina je jakási tyčka, která se neustále otáčí a vy ji posunujete bludištěm tak, abyste vysbírali kroužky a vyhnuli se pavoukům. To je v zásadě naprosto všechno. Přesněji řečeno ? rotující tyčka stojí pořád na místě, vy pohybujete světem kolem ní, což je maličko matoucí, ale nakonec docela praktické. Tyčkohrdinův život trpí nárazy do stěn a pobíhajících pavouků, což nám vnáší jádro hratelnosti: Bludiště se na mnoha místech zužuje a všelijak se zatáčí a kroutí, takže je třeba vyčkat na moment, kdy se pan Tyčka natočí vhodným směrem a pak rozhodně konat. Pokud se zpozdíte a nebo jste nepřesní, tak pana Tyčku obijete (případně zabijete).

Twist Pilot

Ve hře najdete i různé powerupy, jako možnost změnit otáčení pana Tyčku, zkrátit ho a nebo otáčení zastavit. To nám do hry vnáší i určitou strategii. Sami si pak můžete rozhodnout, zda vyzobete i složitější místa, hra vás nenutí sbírat všechno. Twist Pilot je hratelný a solidní. Hratelný v tom smyslu, že se dá hrát a že patrně existují lidé, které bude bavit, už jenom proto, že hlavnímu hrdinovi nelze upřít originalitu. Solidní v tom smyslu, že nepadá, herní mechaniky fungují, levely s časem přituhují, menu vypadají slušně a promyšleně, zkrátka je to poctivá práce.

Velký problém je ale v tom, že mi celá hra přijde neuvěřitelně suchá. Není vůbec vtipná, nic
zajímavého se v ní neděje a složitější levely mají spíš charakter těžšího početního příkladu, do kterého se vám nechce, než výzvy, kterou toužíte překonat. Zkrátka a dobře, Twist Pilotovi nechybí žádná profesionální či technická kvalita, jenom je neuvěřitelně nezábavný. Ano, grafika je kapku jednodušší, než by bylo milé, ale to je opravdu jenom drobnost. Ten opravdový, velký a skutečný problém je v tom, že vás zhola nic nemotivuje v hraní pokračovat.

Je to zkrátka a dobře úmorné a donekonečna se opakující. Jediné, čím tenhle titul vyniká, je jméno vydavatele. Kdyby tuhle věc nevydala Zynga, neštěkl by po ní ani pes, prostě by se utopila v močálu mnoha jiných nezábavných věcí. Problém je v tom, že jméno firmy možná prodalo nějaké kopie, ale jí samotné tenhle titul nepomohl. Není to nic, čím by se mohli chlubit.

Twist Pilot

Hodnocení: 5/10

Verdikt

Technicky dobře odvedená práce, originální hrdina, ale suchá a opakující se hratelnost. Nezábavné, zkrátka nudné.

Co se mi líbilo:

  • Otáčející se čvančlínk je nepochybně originální hlavní hrdina
  • Hrát se to dá, to zase ano

Co se mi nelíbilo:

  • Prostě a jednoduše nezábavné, od titulů vydaných Zyngou čekám mnohem víc

Cena hry je 0,79 euro.

Twist Pilot se dá stáhnout odsud

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Twist Pilot/“/]

Web výrobce je zde

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře