Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyTržní hodnota Microsoftu možná brzy překoná jeden bilion dolarů

Tržní hodnota Microsoftu možná brzy překoná jeden bilion dolarů

Microsoftu se daří. Nejnovější hospodářské výsledky ukázaly, že za loňský fiskální rok jeho příjmy poprvé překonaly hranici 100 miliard dolarů. Stále více analytiků pak upozorňuje, že by se již brzy mohl stát prvním podnikem, jehož tržní hodnota překoná jeden bilion dolarů.

Microsoft, který v roce 1975 založili Bill Gates s Paulem Allenem, však není jedinou firmou, která aspiruje na dosažení tržní kapitalizace jeden bilion dolarů. Minulý týden tržní kapitalizace Applu činila 943,7 miliardy dolarů. Má tak více než 100 miliard dolarů náskok před Microsoftem, jehož hodnota na trhu vystoupala na 821,4 miliardy dolarů. Větší tržní kapitalizaci než Microsoft mají také Amazon a Alphabet. Nicméně hodnota Microsoftu za posledního čtyři a půl roku, kdy firmu vede Satya Nadella, výrazně vzrostla.

Aby tržní hodnota Microsoftu dosáhla jednoho bilionu, musí cena jedné akcie činit 130,16 dolaru. V pátek, po uzavření obchodování na burze, akcie Microsoftu končily na ceně 106,27 dolaru za akcii.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře