Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyTripleton Enigma E2 je v současné době nejlépe zabezpečený mobilní telefon na...

Tripleton Enigma E2 je v současné době nejlépe zabezpečený mobilní telefon na světě

Šifrovaný telefon využívá průkopnické techniky ochrany proti odposlechu, jako jsou například autorizace pomocí speciální karty smart card a šifrovací techniky, kterou nelze prolomit. I přes náročná technologická řešení je ale Tripleton Enigma E2 velmi snadno ovladatelný. Není potřeba zadávat žádné speciální kódy ani si pamatovat hesla.

Tripleton Enigma E2 je šifrovaný mobilní telefon určený zejména pro členy vlády, zpravodajské služby, bankéře nebo management velkých společností. Pro navázání šifrovaného spojení je nezbytné použít dva kompatibilní telefony, které pracují se stejným systémem šifrování dat.

Unikátním řešením je použití karty smart card, v níž se nachází ověřovací kód umožňující identifikovat obě strany v bezpečném spojení. Díky tomu zabezpečení fungují nezávisle na síti operátora. Klíč se přiřazuje zcela anonymně, je certifikován a SIM karta se při pokusu o skenování nebo jiných pokusech o získání přístupu sama zničí.

Výměnou autorizačních klíčů dochází k autorizaci hovoru. Vše probíhá při nejbezpečnějším 2048bitovém šifrování typu RSA. Jedná se o ochranu, která nebyla dosud prolomena. Díky této metodě autorizace je eliminována populární metoda odposlechu hovorů GSM technikou „man in the middle“, která spočívá v maskování za základnu síťového operátora.

Po autorizaci telefon přechází do režimu šifrování zvukového přenosu, které používá velmi silný šifrovací algoritmus AES s 256bitovým klíčem. Tento klíč je u každého hovoru unikátní – některé z jeho parametrů se mění dokonce během hovoru.

Dále telefon zaujme displejem s úhlopříčkou 2,4 palce a nechybí mu ani některé funkce smartphonů. Například přehrávač soborů typu MPEG4, fotoaparát s rozlišením 3 Mpx, přístup na internet či podpora WAP a Bluetooth. Výdrž baterie stačí na 4 hodiny hovoru a 180 hodin v pohotovosti. Díky podpoře tří pásem GSM lze Enigmu E2 použít kdekoli na světě.

Telefon Tripleton Enigma E2 je na českém trhu dostupný prostřednictvím internetového obchodu www.spyshop24.cz. Koncová cena včetně DPH je 46 718 Kč.

b7af91c9-3985-4c1c-b1e2-07e2a83b781d

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře