Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyTřetina České republiky má na Mapy.cz nové letecké snímky

Třetina České republiky má na Mapy.cz nové letecké snímky

Mapy.cz dnes přidávají nové letecké snímky jedné třetiny České republiky. Ortofoto vytvořené ze čtyřiceti tisíc nově pořízených snímků pokrývá území 31 211 km2. Nové záběry si mohou prohlédnout lidé například z Prahy, Ústeckého či Libereckého kraje.

Kdo populární služby Mapy.cz byly dnes přidány nové letecké fotografie Karlovarského, Ústeckého, Libereckého a Plzeňského kraje spolu s novými snímky z Hlavního města Prahy a větší části Středočeského kraje. Snímky byly pořízeny v průběhu loňského roku, konkrétně pak v období od 30. dubna do 25. září. „Nafocení leteckých snímků je třeba dobře plánovat. Fotit totiž musíte nejen za dobrého počasí, ale ideálně i pouze během tzv. vegetačního období, kdy mají stromy listy a zároveň je slunce dostatečně vysoko. To umožňuje létat a snímat dostatečně dlouho během dne a zároveň jde o dobu, kdy na výsledných fotkách nejsou příliš dlouhé stíny. Letos dofotíme zbytek Čech, příští rok je v plánu Morava,“ komentuje Petr Hofman, GIS specialista z týmu Mapy.cz.

Dodejme ještě, že zjistit, kdy byl který snímek pořízen, lze přímo v letecké mapě. V levém dolním rohu je pro každou oblast na území České a Slovenské republiky přesné datum pořízení.

Zdroj: Mapy blog

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře