Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyTP-LINK přichází s chytrými telefony. Zatím však ne v ČR

TP-LINK přichází s chytrými telefony. Zatím však ne v ČR

Společnost TP-LINK byla donedávna jen výrobcem síťových zařízení, ať už switchů nebo WiFi routerů či modemů, a drobného příslušenství pro mobily. Nyní tento výrobce přichází s vlastní řadou telefonů Neffos.

Na začátek však musím přiznat, že v České a Slovenské republice se zatím neobjeví. TP-LINK přišel se třemi modely běžných chytrých telefonů pod svou značkou Neffos. Výrobce se chce dle svých slov zaměřit na uživatele a nabídnout jim přirozené uživatelské prostředí. Uvidíme. Na webu Neffos jsou 3 modely, se kterými TP-LINK začne. Pojďme si je shrnout.

Nejmenším a nejlevnějším telefonem bude Neffos C5L. Jedná se o 4,5palcový telefon s rozlišením 854 × 480 pixelů. Poháněn je procesorem Qualcomm Snapdragon 210 se 4 jádry a frekvencí 1,1 GHz. Ten doplňuje 1 GB operační paměti a 8 GB vnitřní paměti. Důležitá je zde podpora micro-SD karet a tedle toho i dvou SIM karet, obě podporující LTE na všech českých frekvencích. Telefon váží 154 gramů, baterie má kapacitu 2000 mAh. Neffos C5L dále nabídne 2Mpx čelní kamerku a 8megapixelový zadní fotoaparát s jednou přisvětlovací diodou.

Neffos C5L

Středním modelem je Neffos C5. Displej narostl na 5 palců a rozlišení je nyní 1280 × 720 pixelů a jedná se o typ IPS. Operační paměť má 2 GB, vnitřní paměť 16 GB. Je to tedy o pořádný kus lepší telefon. Procesor je stále čtyřjádrový, avšak nyní již od MediaTeku (MT6735) na frekvenci 1,3 GHz. Telefon naopak zhubnul na 141 gramů, baterie se nepatrně zvětšila na 2200 mAh. Paměťová karta, dual SIM i LTE zůstalo. K GPS navigaci se přidal ještě Glonass. Přední fotoaparát má zde 5 megapixelů, zadní 8 megapixelů a dvě přisvětlovací diody. V balení přibyla sluchátka.

Neffos C5

Poslední model se nazývá Neffos C5 Max. Displej opět doznal vylepšení. Je 5,5palcový s rozlišením 1920 × 1080 pixelů, což přidává na jemnosti. Samozřejmě se jedná o IPS. Operační paměť a vnitřní úložiště zůstalo stejné, tedy 2 GB a 16 GB. Procesor zdvojnásobil počet jader na 8 při stejné frekvenci. Stejně tak konektivita, která čítá micro-SD kartu, dvě SIM s podporou LTE, GPS, Glonass nebo Bluetooth 4.0 a WiFi 802.11 b/g/n. Neffos C5 Max váží 147 gramů a skrývá konečně lepší baterii s kapacitou 3045 mAh. Přední fotoaparát opět zůstal beze změny, zadní dostal rozlišení 13 Mpx.

Neffos C5 Max

Všechny telefony budou v nabídce v bílé nebo tmavě šedé barvě s operačním systémem Android 5.1.

Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://svetaplikaci.tyden.cz/author/koky/
Dlouholetý redaktor sesterského magazínu PCTuning.cz. Baví ho focení, zajímá se o nejnovější technologie a rád o nich píše. Současně pracuje jako ajťák v jedné státní organizaci. Vlastní zařízení s Androidem, ale nepohrdne ani iOS nebo Windows (Phone).
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře