Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyToshiba Tecra Z40 je pracovní notebook s výbornou výdrží a volitelným systémem

Toshiba Tecra Z40 je pracovní notebook s výbornou výdrží a volitelným systémem

Toshiba začala na českém trhu prodávat vrcholnou konfiguraci notebooku Tecra Z40, který na první pohled zaujme hořčíkovým šasi i celkem slušnou výbavou, ve které najdeme procesor Intel Core i7 i75600U taktovaný na frekvenci 2,6 GHz, 8 GB RAM či 256GB solid-state disk. Displej má úhlopříčku čtrnáct palců a rozlišení 1 600 × 900 bodů.

Snadné připojení ke všem typům monitorů, displejů i projektorů zajistí (v plné velikosti) konektory D-SUB a HDMI. Vysokou bezpečnost pak obstará čtečka otisků prstů, a aby toho nebylo málo, je tu také čtečka na čipové karty smart card. Pro případ ztráty nebo odcizení notebooku a ochranu citlivých firemních dat je v modelu Tecra Z40 integrován vlastní BIOS, TPM čip a data na SSD disku jsou plně šifrována.

Uživatelé mají na výběr různé verze operačního systému. Předinstalován je systém Windows 7 Professional, přibaleny jsou však i DVD disky s Windows 8 a samozřejmostí je také stále bezplatná možnost upgradu na Windows 10. Počítač se může pochlubit i vysokou výdrží na jedno nabítí baterie. Podle benchmarku MobileMark 2012 zvládne běžet až 15 hodin.

Doporučená koncová cena počítače Toshiba Tecra Z40 je 45 790 Kč včetně DPH. Na českém trhu je na něj poskytována tříletá záruka onsite s opravou u zákazníka a zároveň záruka spolehlivosti, která platí po dobu jednoho roku od zakoupení přístroje. Ta zajišťuje, že pokud notebook vypoví službu během prvního roku od zakoupení kvůli výrobní vadě, získá zákazník kromě bezplatné opravy zpět i celou pořizovací cenu přístroje.

Tecra Z40-beauty_03

Tecra Z40-02_Z_Screen

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře