Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyToshiba Tecra X40: firemní notebook s výdrží na baterii až 11 hodin

Toshiba Tecra X40: firemní notebook s výdrží na baterii až 11 hodin

Toshiba představuje na našem trhu posledního dosud ohlášeného zástupce nové generace nejvyšší řady profesionálních notebooků – model Tecra X40. Jedná se o lehký počítač s matným displejem, solidním výkonem a dlouhou výdrží na baterii.

Tecra X40 je notebookem, který je připraven na práci ve firemním prostředí s mnoha zabezpečovacími prvky. Kombinuje biometrické identifikační nástroje otisků prstů a obličeje s využitím IR kamery s podporou Intel Authenticate, čtečku Smart Card, TPM čip ve verzi 2.0 a možnost šifrování dat uložených na disku. Bezpečnost dále posiluje vlastní BIOS Toshiba, který snižuje riziko napadení. Prémiovou výbavu podtrhuje pohodlná podsvícená klávesnice a stereo reproduktory harman/kardon.

Konektivitu s okolím zajišťují dva rychlé porty USB-C 3.1 / Thunderbolt, jeden port USB 3.0 s funkcí nabíjení telefonu či jiného přístroje i v režimu spánku, čtečka microSD karet a výstup HDMI (až do rozlišení 4K). S využitím malého volitelného modulu Travel adapter, který je určen k zapojení do portu Thunderbolt, lze konektivitu na cestách rozšířit o další konektory HDMI, VGA, LAN a USB 3.0. Plnohodnotnou kancelářskou práci pak usnadňuje samostatně prodejná dokovací stanice Toshiba Thunderbolt 3 s možností připojení až 13 externích zařízení současně, včetně dvou monitorů či jiných zobrazovacích prvků přes HDMI. O grafické operace se stará adaptér Intel HD Graphics 620.

První konfigurace Tecra X40 na trhu

Jako první se na náš trh dostávají dvě konfigurace. První z nich, Tecra X40-D-10G, nabízí výkon procesoru Intel Core i5-7200U s podporou 8 GB operační paměti DDR4 a pro data je připraven rychlý SSD s kapacitou 256 GB. Druhý, výkonnější model Tecra X40-D-11F, pohání procesor Intel Core i7-7500U se 16 GB RAM a SSD s kapacitou 512 GB. U obou variant má displej úhlopříčku 14 palců a Full HD rozlišení.

Notebooky Tecra X40-D jsou nyní k dostání prostřednictvím autorizovaných prodejců společnosti Toshiba. Doporučená koncová cena notebooku Tecra X40-D-1OG je 41 590 a konfiguraci Tecra X40-D-11F lze pořídit za 53 590 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře