Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyToshiba představila bezdrátovou paměťovou kartu TransferJet

Toshiba představila bezdrátovou paměťovou kartu TransferJet

Díky technologii TransferJet karta umožňuje majitelům digitálních fotoaparátů a kamer rychlý přenos fotografií a videí do mobilních zařízení, jako jsou tablety, notebooky a smartphony.

Toshiba se chlubí, že pomocí jejího speciálního rozhraní je možné bezdrátově například zálohovat 100 pořízených fotografií o kapacitě 230 MB z fotoaparátu do notebooku za pouhých 4,8 vteřiny. Obávaná datová synchronizace dvou zařízení, která trvá obvykle velmi dlouho, je za předpokladu nutnosti přenosu 1 GB dat otázkou pouhých 20,9 sekundy.

Přenos je možný jen na krátké vzdálenosti, proto je také nadprůměrně bezpečný. Bezpečnost je zajištěna možností specifikace a omezení zařízení, se kterými je možné se propojit a přenášet data. I manuálně lze snadno ovlivnit, která zařízení jsou v těsné blízkosti.

Aby mobil nebo tablet technologii TransferJet podporoval, je zapotřebí zakoupit adaptér. Výrobce nabízí jak USB adaptér pro PC s označením TJEU00AUXB, tak i microUSB adaptér pro androidí telefony TJM35420MU a TJM35420AMU. Majitelé přístrojů od Applu mohou kupovat adaptér s označením TJEU00LTB. Nová SDHC karta s 16GB kapacitou se prodává pod názvem THN-J301W0160E6.

Transferjet_picture_lo_res

Zdroj: Toshiba

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Opravte si tu strasnou chybu – pokud se 230MB prenese za 4,8 vteriny tak 1TB potrva 1 hodinu a 12 minut. Ale informace je to vzhledem ke kapacite karty zbytecna, mysleli jste spis ze 1GB potrva 20,9 sekundy a cela karta tj. 16GB potrva 5,5 minuty 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře