Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeTOP 10 nejlepších hororových her pro Android

TOP 10 nejlepších hororových her pro Android

Bojíte se rádi? Tak to máte štěstí! Prošli jsme veškeré dostupné hororové hry pro Android a přinášíme vám seznam deseti nejpovedenějších. Zapomeňte na ohraného Slendera, tohle bude o třídu intenzivnější hororový zážitek!

The Abandoned School

Opuštěná škola je pro rozběhnutí hororové hry naprosto skvělé prostředí – zvlášť pokud je na ní vidět, že ji smrtelníci opustili už dávno – tak jako třeba v The Abandoned School. I přestože se tvůrci hry nemazali s vysvětlováním, proč se vlastně do opuštěné školy chcete dostat a i přestože se nejedná o výpravnou hororovku se zástupem oslňujících grafických efektů, při průchodu jednotlivými lokacemi ve stylu únikových her vám bude běhat mráz po zádech.

the-abandoned-school

[appbox googleplay com.voolean.abschool]

Into the Dead

Neznámá nákaza dělá z lidí obživlé mrtvoly, které se starají jenom o to, jak by svými pařáty vyškrábly pochoutku z vaší hlavy. Při pokusu o útěk z území mrtváků jste se svým vrtulníkem ztroskotali uprostřed hlubokých lesů, což je nemilé, jelikož se v nich potulují stovky, ba dokonce tisíce děsivých zombie. Co budete dělat? No snad byste se nevzdávali? Musíte se dát do kupy a pokusit se utéct!

Into the Dead je zástupcem nekonečných utíkacích her (endless runner game), které vám dávají iluzi, že vás ve vašem pohybu nijak neomezují – zkrátka si běžíte, jak je libo. Přitom se vyhýbáte zombie, sbíráte zbraně, střílíte s nimi nepřátele a snažíte se doběhnout co nejdál a splnit všechny dílčí úkoly (seber krabici s náboji atd.), za což jste odměněni penízky, které můžete utratit za potřebné upgrady a bonusy. A to je v podstatě celé. Vyzkoušejte, sice to zní suše, ale je to napínavé!

 into-the-dead

[appbox googleplay com.sidheinteractive.sif.DR]

Mystique

Budeme-li mluvit o Mystique, měli bychom vzít v potaz, že se jedná o mystickou, chvílemi až hororovou adventurní sérii, která své tajemství v každém díle poodkrývá hezky postupně, přičemž vás napíná až do morku kostí. Co se týče samotné hratelnosti, Mystique je klasickou akční adventurou, kde sbíráte předměty, kombinujete je a obvykle se snažíte dostat z nějakého strašidelného místa, kde už od prvních okamžiků něco nehraje. První díl série s názvem Mystique Ch1: Foetus je zdarma, za zbylé dva díly si budete muset připlatit, ale není to nutnost – i první díl sám o sobě stojí za to.

mystique

[appbox googleplay com.bendroid.mystique1]

Bloody Mary – Ghost

Dodnes se neví, zdali Bloody Mary skutečně žila, nebo se jedná o pouhý výmysl. To však nemění nic na tom, že o Krvavé Mary koluje po světě spousta příběhů, čehož se chytli i tvůrci Androidovské hry Bloody Mary – Ghost. Vaším úkolem ve hře je přijít záhadě Bloody Mary na kloub. Kdo ta Krvavá Mary byla? Je to zlá čarodějnice, nebo patří spíš k Satanovi? Na všechny vaše otázky se ve hře nachází odpověď, jenom ji musíte vyšťourat. Problém je, že v patách vám je samotné zlo, které Mary kdysi dávno dost možná dostalo.

Co se týče samotné hratelnosti, Bloody Mary – Ghost je tradiční akční adventura, v níž se budete snažit vyluštit logické hádanky, unikat před zlými duchy a jinou havětí, s rozsvícenou baterkou prozkoumávat tmavá zákoutí atp. To je všechno těžká klasika, Bloody Mary však přichází s velkou zajímavostí, kterou je skutečnost, že ve hře záleží na tom, kdy ji hrajete – někteří duchové se objevují jen v konkrétní denní (nebo noční dobu), přičemž platí, že hra večer je strašidelnější a mnohem nebezpečnější, než hra za bílého dne!

bloody-mary-ghost

[appbox googleplay com.mmztech.bloodymaryl]

Dead Effect

Nezařadit do našeho výběru Dead Trigger 2, ale zvolit si místo něho Dead Effect, to je pro našince z Madfingers Games rána pod pás. Bohužel však musíme připustit, že ačkoliv byl Dead Trigger 2 docela povedená akční hra, dvakrát strašidelně na nás nepůsobila. To FPS Dead Effect to vzala od podlahy a připravila si na nás pořádně hustou atmosféru se spoustou lekaček a vesmírným prostředím ve stylu Dead Space. Nepřátelé jsou přitom krvelačné zombie, které jsou pro spoustu z nás uvěřitelnější než šmejd z vesmíru, a hra tak působí ještě mnohem skutečněji než sám zakladatel žánru hororových FPS.

dead-effect

[appbox googleplay com.bulkypix.deadeffect]

3D Horror Game

Ve 3D Horror Game vás přivítá rozsypaná rýže – hra je totiž v japonském/čínském nebo kdovíjakém jazyce, což vás ovšem nemusí trápit – jedná se pouze o to, proklikat se menu (ikonka play je ten čínský nápis vlevo). Poté vás přivítá perfektní hororová adventura, která si s vámi a vaším strachem bude pohrávat jako virtuóz se strunami svého oblíbeného hudebního nástroje.

Zezačátku tu jsou jenom malé neškodné náznaky – projdete kolem okna, když vtom se zvedne vítr a zahýbá záclonou, projdete kolem obrazu, který se nepatrně nahne na levou stranu, na to začnete pochybovat o tom, že tu je všechno v nejlepším pořádku a po pár dalších krocích už budete mít chuť vyhodit telefon z okna a schovat se pod stolem. Tedy alespoň pokud jste trošku senzitivnější hráči.

 3d-horror-game

[appbox googleplay jp.co.sirius_corp.obake]

Murder Room

Ve hře Murder Room vás přivítá šero a úpěnlivý zvuk vrtačky – už to by samo o sobě bylo pro spoustu lidí důvodem ke strachu. A teď si k tomu přidejte opuštěný dům a šíleného vědátora, který nedrží vrtačku nýbrž pilku a tou porcuje svou poslední oběť. Stanete se další nebohou obětí, nebo se vám kobku smrti podaří nepozorovaně opustit?

Pokud bychom měli Murder Room zařadit žánrově, opět se jedná o adventuru, tentokrát ovšem spíše ve stylu starých dungeonů jako je třeba hra Brány Skeldalu – ve hře se tedy můžete pohybovat, ovšem jen na předem určená místa (a o předem danou vzdálenost). I přes statický způsob ovládání však Murder Room drží laťku napětí poměrně vysoko a její hratelnost tak ani jednou nesklouzne k hratelnosti jednoduchých únikových her.

murder-room

[appbox googleplay jp.co.atm.murderroom.android]

Dark Meadow: The Pact

„Á, konečně jsi vzhůru!“ vítá vás v hororové hře Dark Meadow: The Pact hlas neznámého muže na vozíku a jakmile se postavíte na nohy, pokračuje: „Jsi v pořádku? Vsadím se, že si nic nepamatuješ. Takhle to chodí, když tě sem přivedou – věř mi, vím to. Bezva, teď jsme už dva – možná kdybychom pomohli jeden druhému, dostali bychom se odsud. Tím by skončila tahle noční můra.“ a když už to vypadá, že se dozvíte co se tady vlastně děje, pán na vozíku zaúpí „Ach, ona přichází! Nesmí mě s tebou vidět!“ a spěšně odjede. Rozběhnete se za ním, ale místo abyste ho našli, narazíte na něco ještě mnohem podivnějšího.

Stejně jako i ve většině předchozích her našeho výběru chybí v hororovce Dark Meadow: The Pact možnost boje, takže se do dobrodružství pouštíte s holýma rukama a jste odkázáni jenom na svůj hbitý úsudek. Pocit bezmoci přitom stupňuje napětí, k němuž velkou měrou přispívá také perfektní grafické zpracování a spousta náznaků ve stylu japonských hororů. Tahle hra zkrátka patří do rukou jenom těm nejzběhlejším hororovým fanouškům!

dark-meadow-the-pact

[appbox googleplay com.phosphorgames.DarkMeadow]

Eyes – The Horror Game

Kdybychom měli Eyes – The Horror Game k něčemu přirovnat, byl by to určitě Slender. Namísto stránek deníku a podobných vylomenin zde ovšem budete sbírat tajemná oka nakreslená na zdích a měšce. Namísto dlouhána v obleku s nezdravě bílým obličejem vás k tomu bude nahánět neznámé zlo, které často uvidíte až na poslední chvíli.

To znamená, že se lehce dostanete do lekavých situací. Nepřátel zde ale není zase tak moc, aby lekačky zevšednily a měly na vás opačný vliv. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami, jelikož Eyes – The Horror Game je na Google Play k dispozici zdarma.

 eyes-the-horror-game

[appbox googleplay com.eyesthegame.eyes]

Dungeon Nightmares

Hlavní úkol hry Dungeon Nightmares není zase tak důležitý. Hlavní je, že jste se ocitli v dungeonu, kde je taková tma, že si nevidíte na špičku  nosu. Svítit si přitom můžete jenom svíčkami, těch se tu ale nachází proklatě málo, což je velice nemilé, protože v podzemí řádí duch malé holčičky, který vám chce ublížit. Dungeon Nightmares je nezbytností pro všechny milovníky Amnesie a vlastně i pro všechny ostatní fanoušky hororových her.

dungeon-nightmares-free

 

[appbox googleplay com.joesdomain.dungeonnightmares]

Dead Space – praotec hororových FPS

Praotec hororových FPS Dead Space vynikal stísněnou atmosférou už ve verzi pro herní konzole. Trumfem hry byla stísněná atmosféra, která pramenila ze skutečnosti, že jste se ocitli na opuštěné vesmírné stanici, kterou okupovali děsiví mutanti. Ti se navíc často zjevili ve chvíli, kdy jste to čekali úplně nejmíň.

Verzi Dead Space pro Android se dostala potřebná péče, takže v ní byly zachovány všechny přednosti původní hry a jako bonus navíc bylo přibaleno přizpůsobené dotykové ovládání a zbrusu nový příběh. Z toho vyplývá, že pokud jste Dead Space hráli jenom na svém Xboxu (PS), měli byste ho prubnout i na telefonech. A tohle doporučení platí vlastně i pro všechny ostatní fanoušky hororových her.

dead-space

 

[appbox googleplay com.ea.deadspace_row]

Slendy: SCP Mod – bonus pro nenapravitelné fanoušky Slendera

Na začátku článku jsme si sice tituly se Slenderem dobírali a chvástali jsme se, že hry našeho výběru budou o třídu lepší, ono však záleží hlavně na tom, na jakého Slendera zrovna narazíte – premisa jako taková totiž není úplně špatná, to jen zástupy amatérských programátorů tuhle ikonu tak trochu degradovali. Zapomeňme teď ovšem na všechny ty špatné, nebo podprůměrné Slendery a pojďme se věnovat hře Slendy: SCP Mod, která je podle nás tou nejlepší Slenderovskou hrou pod sluncem.

Slendy: SCP Mod přitom ze zajetého mustru nijak nevybočuje – ztratili jste se v lese (nebo ve škole), nevíte, jak jste se tam dostali a k ruce máte jenom baterku. Vaším úkolem je sebrat osm stránek a vyhnout se přitom neznámému chlapíkovi, který vás chce dostat. Kdo ví, co Slendy: SCP Mod dostává z šedi průměru. Je to poměrně slušné ovládání, povedená grafika, nebo snad precizní ozvučení? Ukázat na pachatele teď asi není zase tak důležité, mnohem důležitější je, že hra jako celek funguje. Jedině to se počítá.

slendy-scp-mod

[appbox googleplay com.GuyFarting.SlendySCPMOD]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře