Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeTOP 10 aplikací pro Android, které vám pomohou dostat se do formy

TOP 10 aplikací pro Android, které vám pomohou dostat se do formy

Venku je přímo nádherně. Proč takových podmínek nevyužít a nepustit se do příprav na léto? Vždyť krásné tělo do plavek, nebo perfektní fyzická kondice příznivě působí na naši psychiku, ale i na samotné zdraví!

Víme, že udělat první krok, je vždycky těžké a proto jsme pro vás připravili žebříček deseti nejlepších aplikací, které vám ve snahách o zhubnutí, nebo nabrání fyzické kondice výrazně pomohou – ať už možností mít přehled nad svým jídelníčkem nebo aktivitami, tak i samotnou schopností motivovat. Pojďme na to!

Calorie Counter – MyFitnessPal

Základem každého hubnutí, ale i každé snahy o nabrání fyzické kondice by měla být úprava jídelníčku. Pokud budete v tomto směru nedisciplinovaní, a budete spoléhat jen na cvičení, nikdy nezaznamenáte takové výsledky. Jestliže to tedy s nabíráním fyzické kondice nebo s hubnutím myslíte vážně, v první řadě se zaměřte na své stravovací návyky.

Sympatické je, že v dnešní době si už můžete nechat přibližná čísla, potřebná k úpravě jídelníčku automaticky vypočítat podle váhy, výšky, vašeho věku i fyzické aktivity, případně podle váhového úbytku, kterého byste chtěli dosáhnout.

Aplikací na počítání kalorií, nebo různých druhů živin je na Google Play spousta, nám se ovšem nejvíce zamlouvá Calorie Counter – MyFitnessPal, která vedle běžných funkcí jako sestavování vlastního jídelníčku a možnost přidávat si do něj snědené jídlo ze seznamu produktů, nabízí také neocenitelnou funkci přidávání potravin prostřednictvím EAN kódu. Bohužel Calorie Counter – MyFitnessPal je v anglickém jazyce, což by pro někoho mohl být nepřekonatelný problém. V tomto případě přichází na řadu následující aplikace.

calorie-counter

[appbox googleplay com.myfitnesspal.android]

Kalorické tabulky

Kalorické tabulky jsou doplňkovou aplikací webu kaloricketabulky.cz. Tato aplikace vám stejně jako Calorie Counter – MyFitnessPal pomůže vést si záznamy o vašem energetickém příjmu a výdeji. Její výhodou je český jazyk, možnost přístupu k vašemu účtu i skrze webové stránky a rozsáhlá evidence potravin. Bohužel však chybí možnost vkládat údaje skenováním EAN kódu.

kaloricke-tabulky

 

[appbox googleplay cz.psc.android.kaloricketabulky]

[appbox googleplay cz.psc.android.kaloricketabulkypro]

Noom Walk: Pedometer

Vedle správného stravování patří ke zdravému životnímu stylu také pravidelný pohyb. Jedním z nejpřirozenějších pohybů je pro člověka chůze, která šetří pohybový aparát, ale zároveň spaluje kalorie. S aplikací Noom Walk: Pedometer si přitom můžete udělat přehled o počtu kroků, které během dne uděláte a to bez nutnosti připojování k internetu a zapínání GPS. Díky možnosti přidávat si ke svému účtu přátele a poměřovat s nimi výkony pak Noom Walk: Pedometer dokáže také motivovat.

Pozn.: Aplikaci Noom Walk: Pedometr můžete propojit s aplikací Noom Weight Loss Coach a Noom CardioTrainer.

noom-walk

 

[appbox googleplay com.noom.walk]

Endomondo Sports Tracker

Pokud netrpíte extrémní obezitou nebo nemoci kardiovaskulárního systému, potom by vám při přechodu na zdravý životní styl vedle chůze nejspíše pomohlo také trošku běhání, ale také další sportovní aktivity včetně jízdy na kole, nebo jízdy na kolečkových bruslích. Abyste si o těchto aktivitách mohli vést přehled, určitě se vám bude hodit některý ze sportovních záznamníků, který vám zároveň s ujetou vzdáleností a desítkami dalších údajů (včetně průměrné rychlosti, rychlosti na kilometr, spálených kalorií atd.) bude vaše výsledky zaznamenávat, nahrávat na cloud a kdykoliv zpětně vyobrazovat.

Za jednoho z nejlepších sportovních koučů považujeme aplikaci Endomondo Sports Tracker. Tato aplikace vám vedle zaznamenávání trasy při různém druhu pohybu umožní také vkládání dalších nemapovatelných sportů včetně plavání, jógy, hraní tenisu, fotbalu atd. Endomondo Sports Tracker má však desítky dalších funkcí jako je možnost sestavování tréninkových plánů, měření vaší fyzičky prostřednictvím fitness testů, hledání zajímavých tras v okolí, nebo vytváření a splňování výzev, což je aktivita, kterou zde můžete podstupovat s přáteli, ale také s lidmi z celého světa.

endomondo

 

[appbox googleplay com.endomondo.android]

[appbox googleplay com.endomondo.android.pro]

Runtastic

Sportovní aplikace Runtastic je vzhledově i funkcionálně velice podobná Endomondo Sports Tracker. Proč ji tu zmiňujeme? Jedná se o to, že právě tato aplikace nám více sedla co se synchronizace a plánování tras týče (probíhá za pomoci Google Earth).

runtastic

 

[appbox googleplay com.runtastic.android]

Sworkit – Circuit Training

Všechny sportovní aplikace jsou sice fajn, říkáte si, ale když bude venku ošklivo a nebudu mít možnost zastavit se v posilovně nebo na jiném krytém sportovišti, mám nejspíš smůlu. To však není tak úplně pravda. Zacvičit si přece můžete i doma! A přitom vám může pomoci třeba aplikace Sworkit – Circuit Training. V ní si navolíte, jakou část těla byste chtěli procvičit a ona vám představí tréninkovou sestavu, přičemž vám bude počítat, kolik jste u jednotlivých cviků zvládli opakování. A nemusíte se bát – u každého cviku naleznete i instruktážní video, které vám názorně celý cvik předvede.

sworkit

 

[appbox googleplay sworkitapp.sworkit.com]

[appbox googleplay sworkitproapp.sworkit.com]

Fitsby – Workout Motivation

Stále vám k vašemu cvičení chybí motivace? Stává se vám, že máte naplánovánu návštěvu posilovny, kterou si v poslední chvíli rozmyslíte? Nezoufejte si, i pro tyto případy se najde šikovná aplikace, která vás skvěle motivuje a k cvičení přiměje. Jak? No přeci penězi! Fitsby – Workout Motivation je aplikace, v níž se spojíte se svými přáteli, určíte si cíl (např. 10x návštěva posilovny, každodenní návštěva posilovny atd.) a potom se vsadíte, kdo ho splní dříve, nebo kdo u něj vydrží déle. Komu se to povede, vyhraje přesně to, o co jste se vsadili.

fitsby

 

[appbox googleplay com.fitsby]

Ingress

Pakliže pro vás zisk peněz (nebo dalších statků a služeb) není dostatečnou motivací, potom byste to mohli zkusit ještě se samotnou zábavou, třeba se hrou Ingress. V ní se postavíte na jednu ze dvou znepřátelených stran a poté se vrhnete do zajímání portálů. Vtip je v tom, že portály jsou roztroušené po našem skutečném světě a abyste je mohli hackovat, musíte být v jejich dosahu. Co to znamená? Že budete muset chodit, běhat a vůbec se hezky pohybovat.

ingress

 

[appbox googleplay com.nianticproject.ingress]

Zombies, Run!

Zombies, Run! je aplikace, která vás rozhýbe, i kdybyste nechtěli. Při vašem pravidelném běhání vám totiž bude do cesty sesílat zombie a vy jim budete muset utéci, což je někdy skutečně dřina. Široko daleko nejlepší fitness hra současnosti.

zombies-run

[appbox googleplay com.sixtostart.zombiesrun]

Instant Heart Rate

Při sportu nezáleží pouze na uběhnutých, ujetých a ušlých kilometrech, ale také na tempu a tepové frekvenci, v které jste se v době svého cvičení drželi. Pokud poběžíte příliš rychle, může se stát, že vaše tepová frekvence bude příliš vysoká a vy namísto spalování tuků budete nabírat spíše fyzickou kondici. Nebo poběžíte příliš pomalu a tudíž nebudete hubnout, ale ani nabírat fyzickou kondici.

K udržování správné (požadované) tepové frekvence se využívá tzv. hrudních pásů. Ty tepovou frekvenci změří zdaleka nejpřesněji, neboť jejich čidlo měří tep přímo u vašeho srdce. Další možností jsou potom tepové náramky, hodinky atd. Tyto zařízení nejsou tak přesná, jako hrudní pásy, nicméně vždycky je lepší měřit svou tepovou frekvenci alespoň přibližně, než vůbec.

Většina tepoměrů a sporttesterů se přitom dá synchronizovat s fitness aplikacemi včetně výše zmiňovaného Endomonda a Runasticu, čímž nad svým cvičením získáte ještě větší kontrolu.

Jenže co dělat, když tepoměr a ani jiné zařízení na měření tepové frekvence nemáte? Potom můžete sáhnout po aplikaci Instant Heart Rate, která vám tepovou frekvenci změří po přiložení prstu na displej telefonu. Ne, není to stoprocentně přesné a při třasu rukou vám naměřená hodnota může vyletět do astronomických výšin, pro začátek to ale bude stačit.

instant-heart-rate

 

[appbox googleplay si.modula.android.instantheartrate]

[appbox googleplay com.azumio.instantheartrate.full]

Zdá se, že nyní už všechno potřebné do boje s tukovými zásobami a špatnou fyzickou kondicí máte. Nyní zbývá jen zatnout zuby a udělat ten první krok. Ve všech následujících krocích vám už pomůžou aplikace z našeho seznamu, nebo vaše svědomí. A pamatujte si, že první tři týdny cvičení jsou nejobtížnější. Přesně tři týdny totiž našemu tělu trvá, než si zvykne na nějakou novinku. Držíme vám palce!

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Diky autorovi za článek…konecne namisto her konecne užitečný článek

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře