Středa, 12 června, 2024
DomůRecenzeToca Band: Zábavná hudební hříčka (nejen) pro děti

Toca Band: Zábavná hudební hříčka (nejen) pro děti

Dělat hry pro děti není žádná sranda, protože děti patří mezi nesmírně kruté a vybíravé hráče. Jakmile je něco nebaví, nebudou se lámat s tutorialem. Buď hru pochopí hned, nebo vám ji hodí na hlavu. Taky hned.

Toca Boca je vývojář, který se zaměřuje speciálně na hry pro děti. Na rozdíl od mnoha jiných to vážně umí, navrhují tituly hravé, barevné a přitom poměrně poučné. Do jisté míry se dá říci, že nejde o hry v pravém smyslu, spíš o hračky, které slouží k tomu, aby se u nich bavilo více účastníků. Toca Boca navíc svoje aplikace navrhuje jako dětem přátelské a bezpečné, takže jejich aplikace jsou velmi dobrá volba i pro konzervativní rodiče.

S klidem můžu říct, že Toca Band je naprosto nejlepší výuková hudební hračka, se kterou jsem se bavil. Nevyžaduje totiž žádný složitý trénink, žádné předchozí hudební znalosti ? přesto ale nabízí hodně velký prostor pro tvořivost. Kapela Toca Band se skládá ze 16ti panáčků, kteří dohromady hrají jednu písničku ? každý ji ale hraje po svém, babička trylkuje, zelený pavouk klape, drnkací příšerka brnká a kočka… no ta vydává takové zvláštní kosmické zpívání. Abyste se začali bavit, stačí přetáhnout nějakého muzikanta na pódium.

Na pódium je ale nejde umístit všechny najednou, musíte si vybrat. Na pódiu je celkem osm míst, rozdělených do čtyř kategorií: Na zelené, červené a modré pole lze panáčky umístit trvale, přičemž na každé barvě hrají trochu jinak.

Poslední pole je zvláštní, zlaté. Pokud na něj umístíte panáčka, vyjede ?nahoru? a čeká ho sólo, které hrajete vy sami. Každá příšerka má svoji vlastní funkci, měníte výšku tónů, drnkáte, bušíte, můžete na něm hrát svoji vlastní melodii a nebo se pokusit přidat ke zbytku kapely. Právě tady se můžete hudebně opravdu vyřádit zcela po svém!

Přestože hraje Toca Band jenom jednu písničku, počet možných variací je značný ? a navíc můžete kapelu využít jako pozadí pro své vlastní instrumentační experimenty. Písnička je dobrá, poslouchatelná, podle použitých panáčků se mění od opery po hip hop. Úplně nejlépe to zní, když se připojíte na nějaký slušný reprosystém, to je pak bžunda pro celou rodinu & okolí.

Přiznám se, že jsem se při zkoušení panáčků bavil poměrně dlouho, déle, než jsem vydržel u řady průměrných ?opravdových? her. Není to skutečná hra, ale jako hračka to funguje vážně výborně. Pokud máte předškolní potomstvo (a nebo nějaké odrostlejší, ale hravé), tak vřele doporučuji!

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Toca Band/“/]

Hodnocení: 9/10

Verdikt:

Vymakaná, kreativní a zábavná hudební hříčka pro dorost, která ale pobaví i odrostlejší.

Co se mi líbilo:

  • Hravá, kreativní hudební záležitost
  • Jednotliví hudebníci jsou docela srandovní
  • Každý hudebník představuje svého druhu hudební nástroj

Co se mi nelíbilo:

  • Jenom jedna ?písnička?, i když ve velkém počtu variací

Cena hry je 1,99 dolaru.

Toca Band se dá stáhnout odsud

Web výrobce najdete zde

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře