Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyTo bude pařba! Legendární Final Fantasy VII míří na iPhony, o Androidu...

To bude pařba! Legendární Final Fantasy VII míří na iPhony, o Androidu zatím nepadlo ani slovo

Největší a nejznámější herní veletrh E3 je v Los Angeles v plném proudu. Vývojáři a vydavatelé představují ty největší nadcházející pecky, které si v blízké budoucnosti zahrajeme na počítačích, konzolích i mobilních telefonech. A že je opravdu na co se těšit.

Na smartphony a tablety s operačním systémem iOS se dostane nejen slibně vypadající puzzle adventura Lara Croft Go, ale vydavatelství Square Enix oznámilo také příchod kultovního RPG Final Fantasy s pořadovým číslem VII.

Hra původně vyšla už v roce 1997 a ve své době přinesla revoluci. Jako první hra série Final Fantasy přinesla 3D grafiku. Dále také nový systém ovládání a velmi rozsáhlý příběh. Tento díl se stal natolik oblíbený, že bylo podle něj vytvořeno několik dalších her a filmů, které jeho příběh dále rozšiřují.

Zatím neexistuje žádná zmínka o ceně Final Fantasy VII pro iOS, předpokládáme však, že se bude nést v duchu předchozích dílů, čili někde na úrovni 300 korun.

Není také vyloučeno, že se konverze populárního titulu v budoucnu dočkají nakonec i majitelé telefonů a tabletů s Androidem, v tuto chvíli však nic potvrzeno nebylo.

Zdroj: PA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře