Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeTipy na nejlepší hry pro Android, které vyšly na začátku února

Tipy na nejlepší hry pro Android, které vyšly na začátku února

Hluché povánoční období, kdy většina herních vývojářů s vydáváním her vyčkává na příznivější období roku, máme za sebou, takže se na nás nové hry pro Android zase začaly sypat jedna radost.

Přinášíme vám proto velký souhrnný článek, který vám představí ty nejlepší herní novinky. Podívejte se na to, co nám Google Play přinesl na začátku února a inspirujte se pro svou nadcházející pařbu!

V našem výběru najdete zástupce logických her, strategických her (na skladu máme tower defense hry, tower offense hry a dokonce i taktické real-time strategie), arkád, plošinovek, hlavolamů, RPG her, nekonečných utíkacích her a několik vyložených chuťovek, které se nedají žánrově zařadit.

Polar Adventure

V arkádě Polar Adventure se budete na tuleňovi smýkat po ledové kře a snažit se všemi dostupnými prostředky shazovat svoje nepřátele. K tomuto účelu máte k dispozici základní útok – naražení. Další power-upy jako je zrychlení času nebo obnovení lemu ledové kry vám potom pomohou plnit zadání vedlejších úkolů, což vede k odemknutí nové lokace.

polar-adventure

[appbox googleplay com.vodigital.polaradventure]

The Domingos

Vítejte na Divokém Západě, ve městě, které sužují nájezdy nebezpečných pistolníků. Jediný, kdo se jim může postavit, jste vy. Jak to uděláte? Budete stavět domino! V každém levelu originální logické hříčky máte k dispozici určitý počet domino kostek, jež musíte spojit s kostkami nepřátel tak, aby po výstřelu z děla všechny popadaly. Šikovná hra nabízející inteligentní a neohranou zábavu.

 the-domingos

[appbox googleplay com.teapotgames.thedomingos]

Hungry Cat Picross

Máte rádi Sudoku? V tom případě si Hungry Cat Picross nesmíte nechat ujít. Jedná se o logickou hru, v níž hrají principy Sudoku hlavní roli – jediný rozdíl je v tom, že namísto vyplňování čísel budete políčka obarvovat. K dispozici je spousta hlavolamů, které doplňují týdenní výzvy. Zatím tedy nehrozí, že byste neměli co vyplňovat.

hungry-cat-picross

[appbox googleplay com.tuesdayquest.logicart]

Lumberwhack: Defend the Wild

Lumberwhack: Defend the Wild je překvapivě zábavná variace na žánr tower defense. Ve hře se ujímáte opice, s níž budete skákat po stromech, sbírat banány a bojovat o to, aby vám dřevorubci nepokáceli les. K dispozici jsou speciální schopnosti a dovednosti jako rychlejší házení kokosových ořechů, nebo magnet na přitažení banánů a různé bojové jednotky (gorily, tygři) plus možnost si je upgradovat aby byly rychlejší, silnější atd. Zajímavostí je, že své jednotky a speciální útoky si před každým levelem musíte vybírat podobně, jako ve hře Plants vs. Zombies 2.

lumberwhack

[appbox googleplay com.kolossinteractive.lumberwhack]

Toy Defense 3: Fantasy

Hra Toy Defense 3: Fantasy do zajetého mustru tower defense her pasuje o něco lépe jak Lumberwhack: Defend the Wild, i zde ovšem narazíme na pár odlišností. Předně – ve hře stavíte obranné věže pouze na předem daná místa – podstavce a dále jsou vám zde k dispozici speciální podpůrné prostředky jako je třeba roj meteoritů, který plošně sebere zdraví nepřátelům, jejichž útok se vám vymkl z ruky. I tohle výborně funguje a i tohle je (v základní verzi) k dispozici ke stažení zdarma.

 toy-defense3

[appbox googleplay com.melesta.toydefense3free]

[appbox googleplay com.melesta.toydefense3]

Line Of Defense Tactics

Týmová taktická strategie Line Of Defense Tactics vás zavede do vesmíru, kde se ujmete skupinky čtyř galaktických vojáků, kteří budou bojovat proti vesmírnému šmejdu všeho druhu. K tomu vám pomohou moderní palné zbraně, ale také extra schopnosti jako je stavba automatických střílen, vypouštění dronů a dalších robotů, nebo přivolávání letecké podpory. Hra přitom běží v reálném čase, takže se připravte na to, že vedle přemýšlení s sebou při zadávání rozkazů budete muset pořádně hodit.

 line-of-defense-tactics

[appbox googleplay com.inc3000ad.lodtactics]

Casters of Kalderon

Když už jsme u těch tahovek, pojďme si představit hru Casters of Kalderon, která se v únoru dostala do otevřené beta verze a je na Google Play ke stažení zdarma. Hra sice vychází z principů každé druhé free-to-play strategie, oproti svým rivalům však přináší nádherné 3D grafické zpracování a skutečně promakané tahové souboje a další vymoženosti jako možnost hromadných útoků, vysílání průzkumníků atd.

 casters-of-kalderon

[appbox googleplay com.helmeni.ros]

Small Fry

První pozitivní zprávou ohledně nekonečné utíkací hry Small Fry je, že ji můžete pohodlně ovládat jedním jediným prstem a to velice efektivně. Jakmile se dotknete displeje, hlavní hrdina hry – malá rybka – se začne potápět, jakmile stisk uvolníte, automaticky poplave nad hladinu. Druhou pozitivní zprávou je potom skutečnost, že hra je pestrá a silně návyková. Vyzkoušejte, je to zdarma.

small-fry

[appbox googleplay com.noodlecake.smallfry]

Animal Escape

A co takhle jednu utíkací hru, která má začátek, prostředek a konec a k tomu spoustu atraktivního obsahu vhodného třeba i pro děti? Animal Escape všechny podmínky splňuje – ujmete se v něm zvířátek, jako jsou slepice, krávy, nebo prasata a budete se s nimi snažit utéci před rozzlobeným farmářem. Přitom budete sbírat kukuřici, používat rychlostní boosty, sem tam se vyhnete nějaké té překážce a až doběhnete do cíle, vrhnete se do dalšího levelu.

 animal-escape

[appbox googleplay com.fungames.animalescape]

Tank Battle

Arkádové hry Small Fry a Animal Escape jsou sice fajn, ale pokud se poohlížíte o klasické side-scrollingové arkádové hře, kde na vás útočí početné nepřátelské přesily, které do vás perou deset projektilů za vteřinu, potom byste si měli stáhnout spíše titul Tank Battle. V ní si sednete do malého tančíku a budete čelit útokům ze vzduchu i země. A nebojte se – i pro vás jsou připravené silné a účinné zbraně (v čele s atomovým výbuchem), které si mezi jednotlivými koly můžete vylepšovat.

 tank-battle

[appbox googleplay com.divmob.tankbattle]

[appbox googleplay com.divmob.tankbattle.sd]

Voxel Rush

Také hra Voxel Rush se svým námětem blíží spíše klasickým arkádovým hrám, které vládly hernímu světu v devadesátých letech dvacátého století (z nejnovějších her nás napadá přirovnání k PC titulu Race the Sun). Ve Voxel Rush se totiž řítíte černobílým pixelovým prostorem plným sloupů, jimž se musíte vyhýbat. Čím dále dojedete a čím více přitom seberete různých násobičů skóre a samotných bodů, tím lépe.

voxel-rush

[appbox googleplay com.hyperbees.RafalWilinski.voxelrush]

Escape From Paradise

Na první pohled dětská, možná až přehnaně infantilní plošinovka, jejíž kulovitý hrdina se navíc ovládá pouze do stran, budí dojem jednoduché hříčky. Nenechte se však zmýlit! V jednotlivých levelech jsou pečlivě rozmístěny záludné překážky, které vám společně s časovým limitem (jeho splnění je nepovinné) a skutečností, že hratelná postava neustále (automaticky) skáče, pořádně zatopí!

 escape-from-paradise

[appbox googleplay com.gamecooks.escapeparadise]

Elementalist

Také jste vždycky toužili umět kouzlit jako slavný Harry Potter? Tak pozor. Na Google Play konečně dorazila hra, která vám tohle tajné přání pomůže splnit. Elementalist je fantasy hra, v níž budete čelit různým nepřátelům tím, že na displej svého mobilu/tabletu nakreslíte ornament příslušící vámi vybranému kouzlu. To je nejen efektní, ale také pekelně napínavé!

elementalist

[appbox googleplay com.TenguGames.Elementalist]

Rube Works: Rube Goldberg Game

Ve logické hře Rube Works: Rube Goldberg Game přicházejí na řadu praštěné vynálezy ve stylu vynálezů Pata a Mata. Vaším úkolem totiž je plnit rozličné cíle za pomoci běžného vybavení domácnosti, které za sebe budete volně řetězit. Buďte si jistí, že to zabavá každého nadšeného šikulu.

rube-works

[appbox googleplay com.unitygames.rubeworks]

Only One

V tomto duelu může přežít zůstat na živu jenom jeden. Budete to vy? Only One je jednoduchá bojová arkáda, která vzdává hold pixelovým bojovkám všeho druhu. K dispozici je šikovný bojový systém i spousty upgradů a speciálních dovedností. Pokud máte chuť na hru, do které rychle vklouznete a přitom na každé kroku pocítíte, že je pořád co zlepšovat, s Only One nemůžete sáhnout vedle.

 only-one

[appbox googleplay com.rebelbinary.onlyone]

Lego City My City

Nápis LEGO na přebalech PC a konzolových her plní funkci pečetě kvality. A jak je to s Lego hrami pro Android? Abychom byli upřímní, tam situace není ani zdaleka tak jednoznačná. Existují dobré Lego hry (vzpomeňme například nový kousek LEGO Ninjago REBOOTED, nebo populární starší díl LEGO Star Wars), ovšem většinou narazíte spíše na průměrné nebo podprůměrné Lego hry, při jejichž výčtu byste nám tu dost možná usnuli. Hoďme proto všechny špatné LEGO hry za hlavu a představme si Lego City My City, což je zdaleka nejlepší LEGO hra pro Android. Lego City My City je v podstatě soubor miniher, v nichž budete hasit hořící domy, jezdit automobily, zachraňovat plavce před žraloky atd. Poměrně jednoduchá obtížnost bude vyhovovat hlavně dětem, ale věříme tomu, že na hře dokážou kvalitně ulítnout i někteří dospělí.

 lego-city-my-city

[appbox googleplay com.lego.city.my_city]

Shardlands

Dobrodružná hra Shardlands vás bude nutit k logickým tahům – například k posouvání plošinek tak, abyste po nich s herní postavou mohli projít, nebo k nalákání nepřátel k ničivým portálům, které je teleportují do jiné dimenze atd. Herní náplň je pestrá a povedl se také grafický kabátek. Pro zaryté fanoušky logických her se jedná o nutnost!

 shardlands

[appbox googleplay com.breachentertainment.shardlands]

PolyFauna

Svět techniky a potažmo i mobilních telefonů a videoher je plný zvláštních, mnohdy velice zajímavých překvapení, mezi něž zapadne i těžko zařaditelná hra PolyFauna, kterou na Google Play dodala hudební skupina Radiohead, aby podpořila svůj nový song Bloom. Bezvadně se u ní relaxuje!

polyfauna

[appbox googleplay com.radiohead.polyfauna]

Rocket ROBO

Rocket ROBO není zase tak neuchopitelnou hrou jako PolyFauna, přesto v něm nalezneme několik zajímavých herních principů, které zavřou pusu všem zlým jazykům, co rádi prohlašují, že hry jsou pořád o tom samém. Hlavní postavou je létající robůtek, jehož tělíčko musíte dopravit nápaditými (a graficky velice neotřele provedenými) levely až do cíle. Famózní!

rocket-robo

[appbox googleplay com.BadKraken.rocketRobot]

Pylon

Pokud z minula ještě nemáte dost akčních RPG ve stylu Diabla, potom byste mohli ocenit RPG Pylon. Vedle zajímavé mytologie se v této hře setkáte s poměrně klasickými herními principy, které znáte například z Eternity Warriors 3 a podobně.

 pylon

[appbox googleplay com.mangopub.pylon]

Amateur Surgeon 3

Pokud byste si z našeho výběru mohli stáhnou pouze jeden jediný titul, potom by to měl být právě Amateur Surgeon 3. Tento titul vás nechá zahrát si na amatérské chirurgy, kteří rozličnými nástroji zachraňují lidi, ale i zvířata. Vyzkoušejte, v tomto případě rozhodně neprohloupíte. Neříkáme to často, ale Amateur Surgeon 3 je (téměř) dokonalá hra!

 amateur-surgeon3

[appbox googleplay com.turner.amateursurgeon3]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře