Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyTIP na pařbu: Střílečková nálož Ikaruga pro Android

TIP na pařbu: Střílečková nálož Ikaruga pro Android

Pokud máte rádi klasiku, určitě uvítáte, že skrolovací střílečka Ikaruga z Dreamcastu, která vyšla o pár let později na Gamecube, je už dostupná pro Android. V této hře, ve které hraje velmi důležitou roli polarita, jste pilotem bojového letounu a likvidujete kvanta nepřátel.

Ikaruga je zástupce starých dobrých SHMUP alias ?shoot-em-up? nebo taky ?Shoot Them Up!? titulů, mezi které patří další známé klasiky R-Type, Xenon nebo Tyrian. V této hře je klíčové, jak rychle dokážete měnit barvu své lodi pro absorbování shodně zbarvených střel ze strany protivníků, čímž poté zvyšujete svou útočnou sílu. Ikaruga má perfektní grafické zpracování a těší se v Japonsku velké popularitě.

Příběh se ve zkratce točí kolem elitního pilota jménem Shinra, který je sestřelen a nouzově přistál nedaleko města Ikaruga. Jeho obyvatelé mu proto věnují vlastnoručně vyrobený stíhací letoun, příznačně pojmenovaný Ikaruga, aby mohl pokračovat v boji proti kolonizátorům Horaiům.

Stahujte:

  • Ikaruga

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře