Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyTip na aplikaci: Golden Hour pro iOS upozorní fotografy na zlatou hodinu

Tip na aplikaci: Golden Hour pro iOS upozorní fotografy na zlatou hodinu

Několik minut před západem  a východem Slunce, kdy je světlo teplé a měkké. To je zlatá hodina, kterou každý den vyhlíží řada fotografů. Pokud mezi ně patříte, čekání vám může zpříjemnit aplikace Golden Hour pro iOS.

Zlatá hodina je některými vzývána jako čas nejvhodnější pro fotografování při přirozeném světle. Těsně před západem či východem barvy dostávají zlatavý nádech, odstíny se stávají výraznější a sluneční paprsky změknou. Ne nadarmo pořídil uznávaný fotograf William Eggleston velkou část svých snímků právě v této době. Zároveň ale zlatá hodina trvá jen chvíli – a k tomu, abyste ji nepromeškali, vám může pomoci bezplatná aplikace Golden Hour.

Její funkčnost se omezuje skutečně jen na to nejnutnější. Zaprvé určí polohu telefonu a vypíše, kdy na daném místě Slunce zapadá a vychází. A zadruhé umožňuje nastavit notifikace, které vás na blížící se zlatou hodinu upozorní. Ty si ještě můžete rozdělit mezi víkendy a všední dny a nastavit, jestli vám má aplikace připomínat západy nebo východy. A to je vše. Maximální účelnost zabalená do slušivého grafického kabátku – a ruku na srdce, víc snad ani není potřeba.

Za Golden Hour stojí mezinárodní studio Elepath, pro které jde už o druhou fotografickou aplikaci v portfoliu – tou první je online prostředí pro tvorbu a sdílení fotografických příběhů Exposure. Třeba tam můžete své fotografie pořízené během zlaté hodiny nahrát.

Golden Hour pro iOS 7.1 a vyšší můžete stahovat z App Store.

screen568x568screen568x568 (1)

 

[appbox appstore id882911396]

 

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře