Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůRecenzeTiny Troopers 2: Special Ops - Malí vojáci jdou znovu do boje!

Tiny Troopers 2: Special Ops – Malí vojáci jdou znovu do boje!

Chillingo se vrací se svou velmi úspěšnou hrou Tiny Troopers. První díl této povedené kreslené střílečky se do dnešního dne drží v Top 100 stažení na Apple App Store i Google Play. Druhé pokračování vydané před několika dny přináší mnoho vylepšení, ale i přesto si zachovává svoji jednoduchost a návykovou hratelnost, na kterou jsme zvyklí z předchozího dílu.

Hratelnost 9/10

V pokračování Tiny Troopers si zahrajeme za elitní jednotky armády, která má za úkol najít a zajistit zbraně hromadného ničení z rukou nepřátel. K tomuto úkolu jsou zmobilizovány právě Special Ops. Zásahy elitní jednotky nás zavedou na zcela odlišné lokace. Jako první je k dispozici Operace 1: Unicorn lair, ve které začínáme.

Ta se nachází v lesích a obsahuje zhruba osm misí, ve kterých budeme plnit odlišné úkoly. Samozřejmě začínáme od těch nejjednodušších. Mezi ně patří například ničení budov, vysílacích věží apod. Samozřejmě u jednoduchých misí nezůstaneme. Mezi těžší mise můžeme zařadit ty, které mají jen jediný úkol. A to přežít. Musím říct, že autoři si pro nás připravili mnoho různorodých kol.

Sice většinou bojujeme s kolegy, v terénu, ale někdy sedíme i na střeše Hummeru a střílíme kulometem všechno živé. Více nebudu prozrazovat. Jen podotknu, že hra stále přináší něco nového a vůbec nenudí. Díky novému prostředí hry a novým nápaditým úkolům mě vůbec nenudila.

Co se týče misí tak ty se dělí na hlavní a vedlejší. Vedlejší úkoly nejsou povinné, ale pro nás je dobré abychom je splnili, protože za ně poté můžeme získat vyšší odměnu v podobě peněz. Peníze získáváme za každého zabitého vojáka nebo zničenou budovu.

Čím více zabijeme vojáků během krátké chvíle, tím více se nám zvyšuje Multiplier, který lze do českého jazyka přeložit jako násobitel bodů. A samozřejmě, čím vyšší máme násobitel, tím více získáme peněz. Peníze pak už klasicky můžeme využít na nákup lepších zbraní a nebo i maskování. Zbraně se dají vylepšovat postupně a za každé vylepšení zaplatíme pořádnou částku.

Přímo během hry si můžeme dokoupit třeba granáty, bazuku, zdraví a mnoho dalšího. Tohle všechno můžeme použít hned v boji. Myslím, že doplňující arzenál jistě využijeme v náročnějších misích. Alespoň do té doby, než nám dojdou peníze. I ty se dají dokoupit v mikrotransakcích. Ceny začínají na ?0,89, což je zhruba 20 korun.

Kromě peněz sbíráme i medaile, které pak můžeme využít pro odemknutí nových armádních specialistů s určitými vlastnostmi.

Každá mise má určený počet vojáků, kteří nastoupí k boji. Pokud to hra umožňuje můžeme si přidat jednoho ze specialistů. Ti jsou rozděleni podle hodností a každý má jiné zkušenosti z boje. Ve hře dokonce vidíme i statistiku, která nám říká, kolik který voják zabil nepřátel.

Nastavení hry je celkem chudé a moc věcí k nastavení nenabízí. Kromě vypnutí a zapnutí zvuků a hudby je zde pouze přihlášení na Facebook a reset hry, spolu s opětovným nahráním zakoupených mikrotransakcí.

Hra nás překvapí i příjemnými drobnostmi. Například pokud po určitém čase opět hru zapneme, čeká nás v menu odměna v podobě několika tisíc za loajalitu. Samozřejmě se zde vyskytuje i reklama na další produkty firmy Chillingo, ale opět ve formě bublin takže nás vůbec neobtěžuje.

Ovládání 9/10

Ovládání hry zůstalo stejné jako v předchozím díle. Pro ty, kteří tuto hru drží v ruce poprvé, se ho pokusím přiblížit. Bude nám bohatě stačit pouze jeden prst. Přesun vojáků z místa na místo zvládneme dotykem na požadovaný cíl. Naštěstí vojáci chodí ve skupině, takže se nemusíme starat o každého zvlášť. Ale v boji musíme být o něco hbitější.

Protože chceme střílet, musíme se zaměřit na jednoho nepřítele a na toho opakovaně ťukat dokud neumře. Takže pokud je před námi několik nepřátel, musíme se snažit abychom je co nejrychleji zlikvidovali.

Střely našich nepřátel jsou vidět, takže pokud jsme šikovní, dokážeme se jim vyhnout. Naštěstí střílí celý tým zároveň, takže čím více vojáků, tím více úspěšných zásahů. Na pravém boku máme menu se zbraněmi, kterými disponují naši specialisté. Pokud chceme použít například bazuku stačí přetáhnout její ikonku na cíl. Musíme si ale dávat pozor na dostatečnou vzdálenost, aby tlaková vlna nezabila i naše vojáky.

Je škoda, že mise nejde přímo restartovat, ale pouze zrušit. Z toho bohužel plyne to, že pokud během zrušené operace zemře koupený specialista, tak do dalších misí si ho musíme opět koupit.

Grafika a zvuky 8/10

Jak jsme již u Chillinga zvyklí, grafická stránka hry je zde perfektně zpracovaná. Nečekejte sice žádné zázraky typu Real Racing 3 nebo Infinity Blade. Skvělá animovaná grafika se k malým vojáčkům dokonale hodí. Ve hře jsou zpracovány i animace, které sice vypadají o malinko hůře, než prostředí hry, ale myslím že to můžeme prominout. Navíc animace dobře dokreslují děj hry. Můžeme je i přeskočit. To se zejména hodí pro ty hráče, kteří se už nemůžou dočkat akce.

Bojiště jsou dotažena do detailu a neobjevují se žádné bugy nebo záseky. Kamera je z jednoho pohledu a pohybuje se spolu s vojáky. Vždy se postaví tak, abychom měli dokonalý přehled o blížícím se nebezpečí. Nestane se, že by voják, který není v záběru, na nás bezhlavě střílel.

Pochvalu si jistě zaslouží velmi detailně zpracované obličeje vojáků. Z nich dokonale přečteme jejich drsný výraz.

Hrou nás provází instrumentální ponurá hudba, která má asi za úkol zvyšovat napětí před blížícím se bojem. I v tomto pokračování mají vojáci svoje typické pokřiky, kterými dávají najevo, že dostali zásah nebo že vidí blížícího se nepřítele. Ve hře je patrný neustálý šum, který dokonale podkresluje bojovou atmosféru. Dokonce zde jsou slyšet i zpívající ptáci.

Závěr 9/10

Tiny Troopers 2: Special Ops je velmi dobrá hra která si právem zaslouží vysoké hodnocení. Za malý finanční obnos (20 korun) nabízí velkou porci zábavy. Díky volitelné obtížnosti se nám herní doba ještě o něco prodlužuje.

Navíc u poslední mapy je kolonka Cooming soon, což znanená, že se jistě můžeme těšit na nové lokace, které se objeví v nových aktualizacích. A u lokací podle mě nezůstane. Hra je dostupná zatím pro iOS zařízení za jednu cenu. Android uživatelé by se měli dočkat brzy.

iOS|Android brzy

 

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře