Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyTHQ Nordic koupilo české herní studio Warhorse

THQ Nordic koupilo české herní studio Warhorse

Pražské vývojářské studio Warhorse, které před rokem vydalo veleúspěšnou hru Kingdom Come: Deliverance, mění majitele. Kupuje ho vydavatelství THQ Nordic. Za stoprocentní podíl zaplatí 33,2 milionu eur, tedy zhruba 860 milionů korun. Transakce zahrnuje studio i jeho duševní vlastnictví.

Podle médií bude Warhorse i nadále fungovat jako nezávislé studio pod organizací Koch Media. Na svých pozicích zůstávají i zakladatelé Daniel Vávra a Martin Klíma. Změna nenastane ani na pozici výkonného ředitele, kde setrvá Martin Frývaldský.

Lars Wingefors, ředitel společnosti  THQ Nordic, k akvizici uvedl: „Warhorse Studios je jedním z vedoucích nezávislých studií v Evropě a je mi ctí přivítat je ve skupině THQ Nordic. Kingdom Come: Deliverance, kterého se k dnešnímu dni prodalo přes dva miliony kopií, je velmi úspěšné od svého vydání před přesně jedním rokem. Těším se na spolupráci se zakladateli studia, kteří ho budou nadále řídit se silnou tvůrčí svobodou po mnoho následujících let.“

Kingdom Come je realistickou hrou na hrdiny zasazenou do Čech roku 1403, kdy Zikmund Lucemburský unesl svého bratra a krále Václava IV a pokusil se ujmout vlády nad českými zeměmi. Nabízí detailní otevřený svět vymodelovaný s důrazem na historickou věrnost a akurátnost. Hráč se v ní ujímá role syna kováře Jindřicha, který jako jediný přežil nájezd žoldácké armády. Ta nemilosrdně zničila jeho domov a pobila celou rodinu. A právě v ten okamžik váš příběh začíná…

Zdroj 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře