Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzeThe Simpsons: Tapped Out - Kdo nemá donuty, ten se načeká

The Simpsons: Tapped Out – Kdo nemá donuty, ten se načeká

Hrozně dlouho se to načítá, neustále si to stahuje updaty, občas to spadne tak, že se lidem smaže postup, někdy se to neumí připojit k serveru, hraje se to hrozně pomalu, otravuje vás to notifikacemi a neustále se vás to pokouší přesvědčit, abyste do toho hodili peníze. A v podstatě to je docela nudné. Říkáte si: Není to náhodou hra od EA? Ano, je to hra od EA!

Homer Simpson začal hrát na svém tabletu simpsonovskou free to play hru ? a zatímco za ni utratil nehorázné peníze, zanedbal své povinnosti operátora a odpálil reaktor, s ním elektrárnu a taktéž celý Spriengfield. Úkolem hry je trosky vyčistit, město znovu postavit a zaplnit, což se děje poněkud úkolově a velice, velice pomalu.

Je to totiž free to play hra a jako taková vás musí unudit a otrávit, ale jen tak, abyste vyměkli a začali kupovat donuty za peníze. To je hlavní náplní hry.

Takže stavíte domky, na které později klepete a vyklepáváte z nich experience a peníze. Za peníze (a bohužel často jen za donuty) stavíte další domky, abyste měli více na co klepat. Pak zadáváte úkoly obyvatelům Springfieldu, obvykle takové, které po vás hra chce. Obyvatelé pak něco sami dělají, například Flanders zavrhuje vědu a nebo proklíná hady plamenem pekelným, Líza čistí nukleární odpad, Cletus pěstuje tomáky atd., což jim trvá docela dost času. Takže vyberete úkoly a můžete jít mít nádobí či sekat trávu, protože nějakou tu hodinu bude trvat, než panáci svou činnost dokončí. A nebo nakoupíte ty donuty a zrychlíte to.

The Simpsons: Tapped Out

Stavění nejde zrovna rychle, protože i dům pořizovaný výhradně za herní peníze budete mít sakum prásk metelesku blesku hotový zítra (za 24 reálných hodin). A nebo si koupíte ty donuty a zrychlíte to.

Na řadu domů ovšem potřebujete ty donuty (vy jste je ještě nekoupili?!) – a nebo si je můžete vydělat, například tak, že do hry nalákáte svoje kamarády, s nimi si navzájem navštěvujete paralelní Springfieldy v paralelních dimenzích, okrádáte se o peníze a podstrkujete si hadí vejce v pevném přesvědčení, že jednou najdete nějaké vejce obsahující donuty.

A jak tak hrajete, dospíváte k přesvědčení, že vás Springfield bude chudý, ke speciálním budovám se vůbec nedostanete a k těm ostatním se proklepete někdy na začátku důchodu. A nebo už konečně vyměknete a nakoupíte si ty prokleté donuty. 2400 donutů za pouhých 90 Euro (či 100 USD) je přece tak výhodný nákup!

A nebo ? a to je ta druhá možnost ? vás po týdnu až dvou přestane bavit hrát něco, čemu se věnujete pět minut jednou za den, protože reagovat na notifikace a startovat hru pokaždé, když Flanders dokončí jogging a nebo si Líza napíše úkoly vám přijde jednoduše otravné.

Jedna věc je, když vám free to play hra natvrdo řekne, že buď budete hrát velmi dobře a nebo budete platit. To vás může motivovat hrát dobře. Není to úplně fér, ale s dostatečným úsilím stále postupujete vpřed svým tempem. Jenomže tady buď budete platit a nebo hrát tak málo, že to skoro už ani není žádná hra.

The Simpsons: Tapped Out

Podle reklam EA je tahle hra k popukání ? no, pokud jste na straně přijímající platby za virtuální donuty, tak asi ano.

Pokud máte k dispozici kartu s neomezeným limitem, tak hra možná začne mít spád, být dynamická a vtipná. Pokud ale platit nechcete, hraní bude velice, velice nudné a zdlouhavé. Hadobijecká minihra, při které klepete hady do palic jako o život, jenom ilustruje tu designovou prázdnotu, kterou se autoři pokusili alespoň něčím zaplnit.

No, je to zadarmo, takže to zkusit můžete ? uvidíte sami.

The Simpsons: Tapped Out

Hodnocení: 4/10

Verdikt:

Nelžeme si do kapsy, jde tu jen, jenom a jedině o kupování donutů. Bez nich je hra tragicky pomalá a nudná.

Co se mi líbilo:

  • Autentická grafika a hlášky z The Simpsons
  • Mírně srandovní úkoly

Co se mi nelíbilo:

  • Pokud si nekoupíte donuty, čeká vás průměrně pět minut hraní denně

Aplikace je zdarma. 60 donutů můžete mít za 4,99 USD, 2400 kousků je za 99,99 USD.

Aplikace se dá stáhnout odsud

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/The Simpsons Tapped Out/“/]

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře