Pátek, 10 května, 2024
DomůRecenzeThe Room: Co se to ukrývá v alchymistově sejfu?

The Room: Co se to ukrývá v alchymistově sejfu?

Představte si, že vám strejda, o kterém se všeobecně ví, že byl strašně divný, zanechá dědictví. Divné a záhadné dědictví, schované v alchymistickém sejfu. Něco tak zvláštního, že byste si měli dobře rozmyslet, jestli chcete skříň doopravdy otevřít. Takový alchymistický sejf není jenom krabice z kovu s dveřmi a zámkem. Je to hádanka, kterou musíte rozklíčovat kousek po kousku. Dokážete to? Máte dost odvahy a inteligence, abyste to zvládli?

Místnost, do které vstoupíte, je velmi tmavá a vlastně skoro prázdná. Jen jediné světlo ozařuje tu neuvěřitelnou věc uprostřed: V tajemné místnosti se ukrývá skříň, v ní je další skříň a v ní zase další. Jsou uložené pěkně jedna v druhé ? jako matrjošky. Čím jste hlouběji, tím jsou hádanky komplikovanější. Přitom se zdá, že všechny ty šuplíky, mechanismy a další věci jsou ve stěnách alchymistových sejfů uložené tak, že se dovnitř krabice snad ani nemůžou vejít.

Co je tohle za záhadu? Co ukrývají ty divné skříně? Jakmile se vydáte na cestu zakázaného poznání, už pro vás není cesty zpět. S každým dalším zámkem, který otevřete a s další cedulkou, kterou si přečtete, vaše zvědavost roste. Tohle je na alchymii to nejzákeřnější: Jakmile vaše inteligence stačí na to, abyste se dostali za další zámek, najdete něco napínavého, co vás drží na cestě, která vede dál a dál. Až úplně na konec, ať už je ten konec jakýkoliv.

The Room

A vidíte neuvěřitelné věci: Konfigurovatelné klíče, které můžete otočit několika způsoby, abyste jimi odemkli více zámků. Zámky, které musíte nejprve správně nastavit, abyste do nich zasunuli správné klíče. Mechanismy, které musíte přestavět opakovaně více způsoby, abyste odjistili jednotlivé válečky. Tajné zásuvky, ukryté v těch nejneobvyklejších místech. Neviditelné značky, které označují kódy a nebo zvláštní místa na krabici ? a na ty potřebujete podivné magické kukátko. Už to, samo o sobě, je parádní věc: Skříň vypadá jinak v normálním světle a jinak přes kukátko, pohled skrz zvláštní čočku vám někdy dovolí podívat se částečně dovnitř bedny a nebo místo běžné fotografie se před vámi najednou výjev rozanimuje a změní se ve film. Husté, husté!

The Room přináší technické kvality mysteriózních puzzle her na tablety a nastavuje jim zcela nový etalon ? jak graficky, tak zvukově. Zvuky, vrzání a šeptání vám jemně naznačují, že otevíráte něco, co byste možná měli nechat zavřené. Je to mrazivý pocit. Hrát hru se sluchátky ve tmě je neuvěřitelný nářez, i když se vlastně nic moc strašidelného neděje.

The Room

Autoři perfektně pracují s tísnivým pocitem neznámého a nebezpečného, což vytváří právě temná místnost, kde jediný reflektor nasvětluje tu krásnou, neuvěřitelně divnou a velmi zneklidňující věc, do které se pracně dobýváte. Atmosféra je perfektní a napětí by se dalo krájet.

Jediný problém, který hra má, je v tom, že je poměrně krátká. Bez problémů ji dáte za jedno odpoledne, perfektně strávené odpoledne, ale napětím rozjitřená mysl si žádá další záhady! Jako demo kvality her, které nepochybně přijdou po The Room, je to skvělé, i když hra vyžaduje ke svému běhu alespoň iPad 2, na slabším hardware už nepojede.

Přestože je to kus, který zvládnete velmi rychle, The Room za to stojí. Je to jako kvalitní knížka duchařských historek, kterou slupnete za probdělou noc, protože prostě nemůžete přestat. Nejde to! Brilantní, skvělé!

The Room

Hodnocení: 9/10

Verdikt:

Paráda! Krásně udělaný, náročný a opravdu mysteriózní puzzler. Pokud máte rádi záhady, hádanky
a tajemno, rozhodně do The Room běžte!

Co se mi líbilo:

  • Tíživá atmosféra, obklopující tajemství uvnitř bedny
  • Parádní provedení krabic, které se ukrývají jedna ve druhé

Co se mi nelíbilo:

  • Je to hodně krátké 🙁

Cena aplikace je 4,99 dolaru

  • Hra The Room se dá stáhnout odsud

Web výrobce najdete zde

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/The Room/“/]

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře