Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeTestujeme v redakci: smartphone Asus ZenFone 5

Testujeme v redakci: smartphone Asus ZenFone 5

ZenFone 5 je považován za nejlepší telefon do 5 000 Kč. Opravdu se tento telefon střední třídy Asusu tolik povedl a v dané ceně jej nic nepřekoná? Před samotnou recenzí vám jej představíme v krátkém preview.

Přiznám se, že jsem byl jedním z lidí, kteří se obávali toho, že ač se Asus snaží prosadit na trhu s chytrými telefony, tak v dnešní obrovské konkurenci moc úspěšný nebude, respektive to bude mít hodně těžké a nakonec to vzdá. Nyní jsem velmi rád, že jsem se mýlil. S poslední generací ZenFonů se totiž Asus trefil téměř do černého a minimálně pětipalcový model, který se u nás prodává za 4 490 Kč (8GB verze) a 4 990 Kč (16GB verze), je mezi lidmi velmi oblíbeným. Často se o něm mluví jako o nejlepším telefonu do 5 000 Kč.

Co je na tom všem pravdy? To vám v preview rozhodně neprozradíme, ale aspoň vám jej představíme a trochu vás nalákáme na samotnou recenzi. ZenFone 5 je kus pořádného hardwaru s pětipalcovým IPS displejem, který disponuje rozlišením 720×1280 px a je chráněn sklem Gorilla Glass 3.

Telefonu vládne malinko netradiční design, který je typický například pro ultrabooky Asus Zenbook, ale na druhou stranu telefon také trochu nepříjemně zvětšuje a na výšku se dotahuje i na různé modely s 5,5″ displejem.

001

Asus ZenFone 5 (A501CG) je poháněn dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2560, grafickým jádrem PowerVR SGX544MP2 a 2 GB operační paměti. Existují však i verze, které mají silnější procesor Intel Atom Z2580 (A500CG), případně výrazně dražší LTE verze (A500KL) s čipsetem Qualcomm Snapdragon 400. O napájení se stará akumulátor s kapacitou 2110 mAh. Na českém trhu je k dispozici ve variantách s 8 GB a 16 GB vnitřní paměti s tím, že ji lze dále rozšířit paměťovou kartou microSD až do velikost 64 GB.

Telefon má dva fotoaparáty, přední s rozlišením 2 Mpx a zadní s rozlišením 8 Mpx, který je navíc schopen točit video v rozlišení 1920 × 1080 px při 30 snímcích za vteřinu. Kvalita fotografií a videa není špatná, ale o žádný zázrak se nejedná.

Jpeg

Na recenzi nám s telefonem přišlo rovnou i flipové pouzdro. Asus to má vyřešeno šikovně, jelikož má v jeho odklápěcí straně okénko, přes které můžete rychle nahlédnout na notifikace po zmáčknutí power tlačítka. Detekce je řešena pomocí slabého magnetu, který rovněž slouží k odemčení a uzamčení telefonu při odklopení/sklopení pouzdra.

002

Asus navíc vybavil ZenFone několika výbornými funkcemi a aplikacemi, takže se na recenzi rozhodně můžete těšit. Nehledě na prostředí ZenUI, které mě osobně velmi mile překvapilo. Samozřejmě nebude chybět ani měření displeje kolorimetrickou sondou.

003

Adam Kahánek
Adam Kahánekhttp://kahanek.eu
Dlouholetý recenzent počítačového hardwaru, který se díky nadšení do mobilních technologií částečně transformuje na recenzenta telefonů a různých gadgetů.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře