Testujeme v redakci: smartphone Asus ZenFone 5


Testujeme v redakci: smartphone Asus ZenFone 5

ZenFone 5 je považován za nejlepší telefon do 5 000 Kč. Opravdu se tento telefon střední třídy Asusu tolik povedl a v dané ceně jej nic nepřekoná? Před samotnou recenzí vám jej představíme v krátkém preview.

Přiznám se, že jsem byl jedním z lidí, kteří se obávali toho, že ač se Asus snaží prosadit na trhu s chytrými telefony, tak v dnešní obrovské konkurenci moc úspěšný nebude, respektive to bude mít hodně těžké a nakonec to vzdá. Nyní jsem velmi rád, že jsem se mýlil. S poslední generací ZenFonů se totiž Asus trefil téměř do černého a minimálně pětipalcový model, který se u nás prodává za 4 490 Kč (8GB verze) a 4 990 Kč (16GB verze), je mezi lidmi velmi oblíbeným. Často se o něm mluví jako o nejlepším telefonu do 5 000 Kč.

Co je na tom všem pravdy? To vám v preview rozhodně neprozradíme, ale aspoň vám jej představíme a trochu vás nalákáme na samotnou recenzi. ZenFone 5 je kus pořádného hardwaru s pětipalcovým IPS displejem, který disponuje rozlišením 720×1280 px a je chráněn sklem Gorilla Glass 3.

Telefonu vládne malinko netradiční design, který je typický například pro ultrabooky Asus Zenbook, ale na druhou stranu telefon také trochu nepříjemně zvětšuje a na výšku se dotahuje i na různé modely s 5,5″ displejem.

001

Asus ZenFone 5 (A501CG) je poháněn dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2560, grafickým jádrem PowerVR SGX544MP2 a 2 GB operační paměti. Existují však i verze, které mají silnější procesor Intel Atom Z2580 (A500CG), případně výrazně dražší LTE verze (A500KL) s čipsetem Qualcomm Snapdragon 400. O napájení se stará akumulátor s kapacitou 2110 mAh. Na českém trhu je k dispozici ve variantách s 8 GB a 16 GB vnitřní paměti s tím, že ji lze dále rozšířit paměťovou kartou microSD až do velikost 64 GB.

Telefon má dva fotoaparáty, přední s rozlišením 2 Mpx a zadní s rozlišením 8 Mpx, který je navíc schopen točit video v rozlišení 1920 × 1080 px při 30 snímcích za vteřinu. Kvalita fotografií a videa není špatná, ale o žádný zázrak se nejedná.

Jpeg

Na recenzi nám s telefonem přišlo rovnou i flipové pouzdro. Asus to má vyřešeno šikovně, jelikož má v jeho odklápěcí straně okénko, přes které můžete rychle nahlédnout na notifikace po zmáčknutí power tlačítka. Detekce je řešena pomocí slabého magnetu, který rovněž slouží k odemčení a uzamčení telefonu při odklopení/sklopení pouzdra.

002

Asus navíc vybavil ZenFone několika výbornými funkcemi a aplikacemi, takže se na recenzi rozhodně můžete těšit. Nehledě na prostředí ZenUI, které mě osobně velmi mile překvapilo. Samozřejmě nebude chybět ani měření displeje kolorimetrickou sondou.

003

The following two tabs change content below.
Dlouholetý recenzent počítačového hardwaru, který se díky nadšení do mobilních technologií částečně transformuje na recenzenta telefonů a různých gadgetů.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.