Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzeDojmy z Toshiba Excite BT keyboard

Dojmy z Toshiba Excite BT keyboard

Dnes se nám do redakce společně s Toshibou Excite dostala i originální bluetooth klávesnice. Bluetooth klávesnice je po spojení s Toshibou Excite opravdu zajímavým kouskem příslušenství. A proč zajímavým? Bluetooth klávesnice má mnohostranné využití. Jednak se podle očekávání dá využít jako způsob zadávání textu a za druhé jako ochranný kryt displeje a prakticky celého zařízení.

Klávesnice s sebou však přináší i některá negativa. Jedná se o vyšší váhu, nemožnost dobíjení tabletu, vyšší cena a další, které si rozebereme v textu.

Základní údaje:

– váha 450 g
– velikost – určeno pro 10,1 palců
– typ pouzdra – zavírací
– barva – černá
– cena – 2.600 Kč

 Toshiba Excite Bluetooth keyboard

Originální bluetooth klávesnice od Toshiby je příjemným a potěšujícím kouskem příslušenství, které sebou nese mnoho kladů, ale také záporů. Po vložení tabletu ke klávesnici vzniká ze dvou kusů jeden kompaktní kus zařízení. Tento fakt hodnotíme kladně a je skvělé, že sebou nemusíte nosit další někde v batohu klávesnici. Bluetooth klávesnice také funguje jako ochranný kryt pro displej a samozřejmě celé zařízení, takže se nemusíte bát škrábanců, oděrek, či většího poškození.

Co však hodnotíme záporně po spojení těchto dvou prvků, tak jejich váhu. Už v základu má Toshiba Excite Write vyšší váhu. Konkrétně se jedná lehce přes 600 g a po spojení s originální bluetooh klávesnicí atakují společně hranici jednoho kila. Tím pádem se jedná spíše o váhu netbooku než tabletu. Dokonce je váha srovnatelná s iPadem Air, což je lehce zahanbující.

Dva níže uvedené obrázky zobrazují čelní stranu a stranu zadní. Na přední straně je měkčený materiál, který umožňuje ohybání krytu. Celkově kryt působí outdoorovým a masivním zpracováním než krytem určeným pro reprezentativní či business využití. Pokud tedy toužíte po pořádné ochraně svého zařízení a nechcete zrovna dvakrát reprezentovat, klávesnice se vám bude líbit. Za cenu přes dva tisíce bych já osobně očekával více stylu a ne šedou myš, která působí levným a obyčejnějším dojmem.

 20140219_173227

Na spodní straně nenajdeme nic zvláštního. Výhodou jsou čtyři gumové úchytky, které zabrání nechtěným posunům při psaní.

20140219_173242

Spárování klávesnice proběhlo bez sebevětších problémů. Stačí pouze zapnout bluetooth na zařízeních a poté vyťukat zobrazený číselný kód. Škoda je, že při spojení se vybíjejí obě zařízení souběžně. Asus u svých hybridních zařízení předvádí lepší a funkčnější řešení klávesnice. Tím je myšleno, že se zařízení po připojení ke klávesnici, respektive zacvaknutí do klávesnice nabíjí.

Další nevýhodou je nemožnost nastavení QWERTZ rozmístění v nativních a předinstalovaných aplikacích a je nutné pro tento požadavek stahovat alternativní aplikace z Obchodu Play. Někomu také může chybět touch pad a hodnotit klávesnici příliš úzkou. Vše samozřejmě záleží na preferencích a požadavcích daného uživatele.

Na druhou stranu se komplet chová stabilním způsobem a při využívání a případném ťukání na dotykový displej se nikde nic nepřevrací a nepřevažuje. Magnetické uchycení je také dobrým krokem a vše působí a pracuje velice kompaktním dojmem. Na klávesnici se píše příjemně a je možné ji spárovat s každým zařízením a to i starším. Jedná se o výhodu i nevýhodu zároveň. Výhoda je využitelnost staršími zařízeními, a nevýhoda je vyšší energetická náročnost staršího bluetooth 2.0.

20140219_173340

Konečný verdikt

Dnes jsme si představili klávesnici určenou pro zařízení Toshiba Excite Write (PRO). Bezesporu se jedná o zajímavý kousek příslušenství. Je obtížné tento produkt doporučit či zatracovat. Nicméně negativní postoj přináší vysoká cena a vysoká váha. To jsou faktory, které mohou znatelně ovlivnit vaše rozhodování. Na druhou stranu dostanete ochranu celého zařízení, se kterou působí zařízení jako jedna duše.

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře