Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeTestujeme v redakci: Acer Liquid Jade

Testujeme v redakci: Acer Liquid Jade

Není to tak dlouho, co Acer představil své nové telefony, mezi kterými se vyjímal stylový Acer Liquid Jade – dual SIM se slušnou výbavou za líbivou cenu – lehce pod 7 000 Kč. Na konci září si telefon odbyl oficiální představení v Praze a v Brně a nyní se dostává do volného prodeje v ČR.

Dnes nám Liquid Jade dorazil v černé barvě do redakce na recenzování, momentálně telefon připravujeme na sérii testů v ostrém provozu. Do komentářů pod článkem nám můžete psát své dotazy a náměty k recenzi.

Pojďme si nyní telefon představit a společně rozbalit…

Acer Liquid Jade

Liquid Jade je v doslovném překladu lesklý oblázek, kterému se telefon svým vzhledem více než podobá. Je tomu dáno díky zaoblenému displeji na přední straně a díky zadní (na námi testovaném telefonu černé) plastové straně, která je taktéž zaoblená a obzvláště lesklá. Po obvodu telefon lemuje chromově zbarvený proužek. Acer se v tomto směru opravdu hodně snažil, aby telefon lesklý oblázek připomínal.

Po hardwarové stránce se Liquid Jade také nemá za co stydět. Na dnešní poměry disponuje výbavou zařaditelnou do lepšího průměru, pokud však přihlédneme k cenovce a faktu, že se jedná o dual SIM telefon, dá se říci, že na trhu budete hledat jen s těží podobný telefon. Posuďte sami.

Technické parametry Acer Liquid Jade

Konstrukce 140,5 × 69 × 7,5 mm110 g, konstrukce: klasická
Displej TFT IPS, 5″ (1 280 × 720 px), dotykový: kapacitní
Fotoaparát 13 Mpx (4 032 × 3 120), LED dioda, video: (1 920 × 1 080 px)
Chipset Mediatek 6582, CPU: 4×1,3 GHz
Paměť RAM: 2 GB, vnitřní paměť: 16 GB, paměťové karty: microSD
Datové funkce HSPA: ano, LTE: ne, Wi-Fi: 802.11b/g/n, Bluetooth: 4.0 (?), NFC: ne
Operační systém Android 4.4
Multimédia hudba: ano, výstup: 3,5mm jack, video: ano
Navigace vestavěná GPS: ano
Akumulátor 2 100 mAh

Ale už zanechme technického popisu, za kurýrem se zaklaply dveře, takže se můžeme směle pustit do rozbalování kýžené krabičky. Krabička má světle stříbrnou barvu, víčku dominuje podobizna světlého Liquid Jade (který je mimochodem hezčí, než jeho černá varianta). Jelikož se jedná o „levnější“ telefon, žádné zvláštnosti ala grafické efekty a reflexní loga na ní nenajdete. Samotná krabička je poměrně robustní, co se tloušťky týče. Místo telefonu se v ní skrývá nemálo brožurek, mezi nimi stručná příručka a poučení o bezpečnosti a záruka. Dále v krabičce najdete Acer sluchátka – pecky, adaptér do zásuvky (1,35 A a 5,2 V) a USB kabel, který slouží zároveň k nabíjení.

DSCF8959

Telefon najdete zabalený v ochranné fólii, která jej chrání proti odření při přepravě. Jelikož Acer nechce nic ponechat náhodě, jakmile telefon z fólie vyndáte, musíte sloupnout další ochranné fólie na těle telefonu. Ale to je dnes již standard.

DSCF8961 DSCF8962

Samotný telefon je příjemně velký, uživatelé s menšíma rukama však mohou mít problém při jeho ovládání. Přeci jen 5″ displej hraničí s pohodlným a plnohodnotným ovládáním jednou rukou. Čelní straně dominuje displej a krycí sklíčko Gorilla Glass 3, které se stylově po všech stranách zaobluje. V dolní části hrdě vykukuje logo Acer, v horní části najdete vzhledově zajímavý kulatý reproduktor, přední kameru a snímač okolního světla.

Na levém boku najdete vysouvací šuplík na SIM karty, nebo na 1 SIM kartu a SD mini kartu. Zde jsou tedy uživatelé poměrně ochuzeni – současně lze používat 2 SIM karty za předpokladu, že se obejdete bez paměťovky. Na pravé straně se nachází regulace hlasitosti, tlačítko + má hmatový výstupek pro lepší orientaci. Na spodku telefonu se nachází mikro USB a mikrofon, na opačné straně telefonu, tj. nahoře, pak najdete tlačítko displeje/napájení a 3,5 mm jack, který je lehce neesteticky vydutý a poměrně kazí designový dojem z telefonu.

Stejně jako jack je vydutá i  čočka fotoaparátu na zádech telefonu, a to hodně – 3 až 4 mm. Vedle čočky se nachází přisvětlovací LED dioda. V dolní části zad se nachází externí reproduktor, který se honosí dts-HD Premium Sound technologií.

Telefon nyní zkoušíme v běžném provozu, v průběhu 14 dnů se můžete těšit na uživatelskou recenzi.

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Čekám na tu recenzi, uběhl měsíc od vydání tohoto článku a nic… Díky.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře