Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyTestovací verze služby Mapy.cz přináší nové zobrazení ve 3D

Testovací verze služby Mapy.cz přináší nové zobrazení ve 3D

Nové mapy od Seznamu přináší spoustu novinek. Především je to přehlednější design, ale součástí testovací verze je také vyhledávání jízdních řádů veřejné dopravy, obdoba Street View zvaná Panorama, 3D mapy a mapové podklady pro slabozraké.

Zkoušet nové funkce mohou uživatelé v testovací verzi již od začátku dubna. Včera do zkušebního režimu přibyla asi nejzajímavější a vizuálně nejpoutavější novinka – 3D mapy.

Zatím se můžete podívat na trojrozměrné modely Špindlerova Mlýna, Litoměřic, centra Brna, Kutné Hory, Kroměříže, Českého Krumlova, Hluboké nad Vltavou a Telče. Další města lokality budou postupně přibývat.

Vytváření 3D modelů je velice náročné na výpočetní výkon, o jejich vykreslování se proto stará superpočítač Vysoké školy báňské v Ostravě. Seznam má ambici zmapovat do 3D modelu až 80 procent populace České republiky.

Testovat novou verzi portálu Mapy.cz je možné na internetových stránkách beta.mapy.cz.

514a

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře