Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyTerminátor od Googlu už dokáže balancovat na jedné noze

Terminátor od Googlu už dokáže balancovat na jedné noze

Společnost Boston Dynamics, vlastněná Googlem, představila humanoidního robota jménem Atlas v průběhu letošního února. Ve videu tenkrát ukázala, jak se prochází zasněženým terénem, aby se následně vrátil do testovací místnosti, přemístil několik krabic a snášel útrapy svých stvořitelů. Vývojáři motorické možnosti Atlasa samozřejmě nadále vylepšují.

Nově tak robot naučili balancovat na jedné noze, podobně jako to umí člověk, aby neztratil stabilitu a okamžitě nespadl. Nové video uveřejnil Institute for Human & Machine Cognition, který má na starosti Atlasovy ovládací algoritmy.

Boston Dynamics je jednou z mnoha společností, kterou Google v minulých letech koupil. Firma je známá zejména vývojem pro americkou armádu a nejrychleji běžícím robotem na světě Cheetah (gepard). Od robotů podobných člověku, jako je Atlas, si výrobce slibuje, že by mohli být využíváni při přírodních katastrofách a nehodách, jako třeba bylo neštěstí v japonské jaderné elektrárně Fukušima.

Zdroj: Engadget

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře