Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůRecenzeTentacles: zákeřná příšerka Lemmy

Tentacles: zákeřná příšerka Lemmy

Jedná se o akční adventuru, v níž jak již název napovídá (tentacles = chapadla), budete muset dopomoci malé příšerce s jménem Lemmy (nepovedený pokus o stvoření nejroztomilejšího tvora na planetě), naprosto zlikvidovat tělo Dr. Phluffa (člověka s delfíní hlavou).

Celý příběh začíná v Petriho misce, kde se již zmiňovaný doktor dopustí omylu a stvoří příšerku, kterou později ovládáte. Nedopatřením se dostanete do jeho těla a tam se rozhodnete doktorovi pěkně zatopit.

16. března vyšel pro tuto hru i DLC pack ?Dog eat Dog? který do hry vnáší nové nepřátele, 2 nové BOSSy, 15 dalších levelů a novou kapitolu.

Tentacles

Hratelnost 9/10

Musím se přiznat, že tuhle hru mi dalo trochu zabrat dokončit. Někdy okolo třetí hodiny ranní, jsem konečně spatřil video epilogu a šel spát. Inu 55 levelů dá i mě, zkušenému pařanovi, celkem zabrat.

Hra má skvělou hratelnost, kterou navíc doprovází poměrně dobře udělaný příběh obohacený o videa. Mapa však ubírá hře trochu na logičnosti ? proč byste z žaludku, putovali do střev, ze střev do srdce a pak zpět do žaludku, když cílem je mozek? V průběhu hry jsem se také někdy nemohl vyhnout pocitu, že autoři dali danou lokaci do hry jen proto, aby hru protáhli (některé lokace sem musel opakovat i 10 krát).

Tentacles

Principem hry je ukazovat příšerce na jakou stěnou vnitřností doktora se má uchytit a dopomoct jí tak k cíli. Ve hře se setkáte s několika bossy a různorodou sortou nepřátel. Během hry budete plnit také challenge, které vám přidávají body a jíst nepřátele, kteří vám poté doplní životy, které jste při souboji s nimi ztratili.

Hra má i podporu Xbox LIVE takže se jistě pokusíte získat co nejvíce achievementů. Tentacles, ale určitě není hra pro někoho, kdo nemá dostatek odhodlání a trpělivosti k dokončení těžších úseků hry.

Grafické zpracování 8/10

Po grafické stránce se hra poměrně povedla, po celou dobu hry se mi nestalo, že by se lagovala, nebo se projevovaly nějaké výkonnostní nedostatky. Avšak musím ji vytknout malinký problém. Mapa, po které cestujeme, na mě působila poněkud lacině, má nízké rozlišení a efekty naprosto chybí. Za to efekty ničení monster, nástrah a vaší příšerky jsou perfektní.

Hudba 7/10

Po celou dobu nás doprovází taková hudba, která nijak nenarušuje atmosféru hry a je spíše pro zaplnění ticha. Zvukové efekty jsou ve hře také dobré, ale že by mě ozvučení nějak uchvátilo, to se opravdu říci nedá.

Ovládání 10/10

Ovládání je vyřešeno skvěle a jediné co mohu dodat je, že mi chvíli trvalo přijít na to, jak správně využívat chapadla příšerky k tomu, abych například byl nakloněný více na vrchní straně, než na spodní apod.

Celkové hodnocení 8/10

Hra zabaví, zaujme, ale taky se pěkně prodraží. Osobně bych počkal na nějakou akci, kdy autoři půjdou trochu níže s cenou. Pokud váháte, zda si hru pořídit či ne, vyzkoušejte alespoň demo. Celkově mě Tentacles nadchly a mohu je vám všem jen doporučit. Kupujte ZDE.

Daniel Brázdil
Daniel Brázdilhttp://www.facebook.com/profile.php?id=100000501301245
Student střední školy se slabostí pro veškeré herní platformy, obzvláště pak pro Windows Phone.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře