Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyTegra 4 je pomalejší než procesor Apple A6X, naznačuje výsledek z GLBenchmarku

Tegra 4 je pomalejší než procesor Apple A6X, naznačuje výsledek z GLBenchmarku

Americká společnost nVidia představila na CES 2013 novou SoC jednotku Tegra 4 a nešetřila na její adresu superlativy. Čipsety nové generace ale odtajnili i další výrobci, včetně Samsungu, který se pochlubil osmijádrem Exynos 5 Octa. Okamžitě se proto vyrojily spekulace, které z představených mobilních řešení bude nejvýkonnější.

Malou nápovědou nám může být výsledek ze syntetického testu GLBenchmark 2.5, který srovnává výkon SoC jednotek Applu a nVidie. Zatímco čip A6X je nedílnou součástí iPadu 4, tak Tegra 4 tikala v tabletu s Full HD rozlišením na taktu 1,8 GHz. Operačním systémem byl Android 4.2.1.

iPad 4 se v testu pochlubil výsledkem 49,6 FPS (počet snímků za sekundu). Tablet s novou Tegrou dosáhl pouze na 32,6 FPS. Tento test sice nemá jednoznačnou vypovídací hodnotou, ale ukazuje se, že Tegra 4 nejspíše nebude zdaleka tak výkonná, jak zástupci nVidie tvrdí.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře