Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyTegra 3 zřejmě i v tabletech s Windows 8, nVidia jedná s...

Tegra 3 zřejmě i v tabletech s Windows 8, nVidia jedná s Microsoftem

Tak už je to oficiální. nVidia v minulých hodinách zveřejnila tiskovou zprávu, kde vysvětluje, proč má velký zájem na tom, aby byla v tabletech s připravovanými Windows 8 použita její čipová sada Tegra 3.

Jde o zcela logický krok, uvážíme-li, že Windows 8 budou schopné běhu i na takzvaných SoC (system on a chip) procesorech, jenž vychází z architektury ARM.

Kromě jiného by se nejnovější čipová sada kalifornského výrobce mohla objevit v příštím roce také na mobilní platformě Windows Phone 8, alespoň to tvrdí některé zdroje.

Obě společnosti ? Microsoft a nVidia, nyní prý společně pracují na tom, aby softwarovým vývojářům a výrobcům dodaly v co nejkratším možném čase první zařízení s Tegrou 3.

A když už dnes hovoříme o Windows 8, už jste si stáhli druhou veřejnou testovací verzi, která se se oficiálně jmenuje Consumer Preview? Pokud ne, můžete tak učinit nyní, postačí vám kliknout na tento odkaz.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře