Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyTechnologie z Google Now a Search pomohou Gmailu zlepšit třídění spamu

Technologie z Google Now a Search pomohou Gmailu zlepšit třídění spamu

Google se rozhodl zatočit se spamem v Gmailu. Nápomocny mu budou jeho další dvě služby Google Now a Google Search. Vylepšení přitom bude hned několik.

Asi nejvýraznější změny čekají neuronovou síť spamového filtru. Ta bude podstatně rozšířena a nově jí tak neprojdou ani fikanější spamy. Druhou novinkou, která s tou první souvisí velmi úzce, je přizpůsobení e-mailu potřebám konkrétního uživatele. Jinými slovy řečeno, Gmail bude nově rozpoznávat, jaké informace jsou pro vás důležité a jaké vás naopak obtěžují, díky čemuž vás spamu, respektive nevyžádané pošty postupně zcela zbaví.

Poslední novinkou bude zlepšené odhalování mailů, v nichž se hackeři vydávají za konkrétní osoby (například za vaše bankovní poradce) a požadují po vás lehce zneužitelné informace. Samozřejmě tyto informace byste po e-mailu neměli poskytovat nikdy nikomu. To jistě sami dobře víte, proto tuto novinku zmiňujeme spíše jako okrajový prvek.

Kdy přesně se zlepšení třídění spamu objeví v naší Gmailové schránce zatím nevíme. Jelikož se však jedná „pouze“ a prohloubení již stávajících funkcí a služeb, Google nás na tuto novinku bude muset upozornit a to i pokud zlepšení bude hodně výrazné. Sami si toho totiž jen těžko všimneme.

gmail-play-630

Zdroj: Android and Me

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře