Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyTCL Movitime Family Watch MT40S jsou seniorské hodinky s funkcí videohovorů

TCL Movitime Family Watch MT40S jsou seniorské hodinky s funkcí videohovorů

V České republice se začaly prodávat chytré hodinky TCL Movitime Family Watch MT40S, které jsou svými funkcemi určeny zejména seniorům. Novinka podporuje datové LTE připojení, díky čemuž mohou být i na dálku neustále v kontaktu se svými blízkými za pomoci funkcí videohovorů, obousměrného volání a posílání hlasových nebo obrazových zpráv.

Hodinky nabízí nejen snadno čitelná písmena a jednoduché ovládání, ale i spoustu užitečných funkcí včetně sledování polohy v reálném čase, tlačítko SOS pro případy nouze, připomenutí dávkování léků, monitoring spánku nebo sledování pohybových aktivit.

TCL Movitime Family Watch MT40S disponují 4G (LTE) připojením, které v kombinaci se zabudovanou kamerou umožňují snadno navazovat videohovory. Samozřejmostí je také obousměrné volání, příjem textových zpráv nebo skupinové konverzace. 1,3palcový displej má nabízet velké a snadno čitelné písmo a především intuitivní uživatelské rozhraní, díky kterému si s hodinkami porozumějí i ti, kteří mívají obavy z moderních technologií.

Hodinky mají i krokoměr, měří ušlou vzdálenost nebo spálené kalorie a mohou seniora i upozornit na dlouhou pohybovou nečinnost. Family Watch MT40S dokážou monitoritorovat také kvalitu spánku na základě spánkových cyklů (fáze hlubokého či lehkého spánku).

Ke správnému fungování je nutné vložit do hodinek nanoSIM kartu s aktivním datovým i hlasovým tarifem a deaktivovaným PIN kódem a propojit je se smartphonem pomocí mobilní aplikace TCL CONNECT, dostupné v Obchodě Play (Android), resp. App Store (iOS). V běžném provozu vydrží hodinky na jedno nabití až dva dny provozu a jejich opětovné nabití pomocí microUSB kabelu je otázkou 120 minut. Jak hodinky, tak i aplikace komunikují česky a slovensky.

TCL Movitime Family Watch MT40S se prodávají v decentní černé barvě za cenu 2 990 Kč včetně DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře